تاریخ انتشار:۱۴ بهم ۱۳۹۵در ۱۲:۱۷ ب٫ظ کد خبر:13900

گفتگوی مکران با هنرمند و ورزشکار معلول بشاگردی: نبود منابع مالی و امکانات مناسب مهمترین مشکل ورزش بشاگرد است/موفقیتم را مدیون میناب هستم

اسماعیل شهدادی هنرمند و ورزشکار معلول بشاگردی و ساکن شهرستان میناب در گفتگو با  مکران ، افزود :از دوران کودکی به خوانندگی و ورزش علاقه داشتم اما تا زمانی که درروستای کشپیری زندگی می کردیم به دلیل نبود امکانات نتوانستم در این دو زمینه فعالیت ...

اسماعیل شهدادی هنرمند و ورزشکار معلول بشاگردی و ساکن شهرستان میناب در گفتگو با  مکران ، افزود :از دوران کودکی به خوانندگی و ورزش علاقه داشتم اما تا زمانی که درروستای کشپیری زندگی می کردیم به دلیل نبود امکانات نتوانستم در این دو زمینه فعالیت کنم بعدها با ساکن شدن در شهرستان میناب استارد کار را در هر دو زمینه زدم.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیشتر در عرصه خوانندگی و ترانه سرایی فعالیت می کنم از دوران ابتدایی شعر سرودن را آغاز کردم اما هیچ وقت فرصت پیش نیامد که اشعارم را جایی نشان دهم.

 

شهدادی به معلولیت خود اشاره کرد و گفت: زمانی که دو سال بیشتر نداشتم بیمار شدم و در آن زمان در روستای کشپیری پزشک متخصص نبود و دکتر به دلیل تجویز داروی اشتباه و با تزریق آمپول معلول شدم.

 

هنرمند معلول بشاگردی با بیان اینکه تنها مشوقم در عرصه هنری خودم بودم ؛ اظهار کرد: کسانی بودند که وقتی حرف ازفعالیت های هنری می زدم من را تمسخر می گرفتند و من وقتی فهمیدم معلولیت محدودیت نیست که خودم را باورکردم.

 

وی به مهم ترین دلایل انگیزه به فعالیت های ورزشی و هنری با توجه به معلولیت خود، اشاره کرد و افزود: یکی ازمهمترین دلایلی که به من انگیزه نه تنهافعالیت دربخش های فرهنگی وورزشی بلکه برای ادامه زندگی میدهد این است که میخواستم به هم اثبات کنم که هر انسان با شرایطی من میتواند زندگی خود را ادامه دهد و از زندگی لذت ببرد.

 

این ورزشکار هرمزگانی به برنامه آینده خود پرداخت و گفت: برای آینده ام برنامه های زیادی دارم که ازجمله فعالیت حرفه ای دربخش موسیقی ورسیدن به تیم های ملی ورزشی جانبازان ومعلولین دربخش ورزش که میتوان به آن اشاره کرد.

 

این معلول بشاگردی با بیان اینکه روستای کشپیری زیرمجموعه شهرستان میناب است اما چون به بشاگرد نزدیک است خودم را بشاگردی میدانم و بشاگرد به من اعتماد به نفس داد ولی پیشرفت وموفقیتم را مدیون میناب هستم.

 

وی افزود: بشاگرد سرشارازاستعدادهای بکرودست نخورده است و با اندکی خوش سلیقه گی درمدیریت آن منطقه میتوان این استعدادها را شکوفا کرد.

 

وی به کمبود های امکاناتی در شهرستان میناب و بشاگرد اشاره کرد و افزود: مهمترین مشکلی که مانع رشد و پیشرفت ورزشکاران ما دراین دوشهرستان میشود به خصوص بشاگرد اول منابع مالی ودوم فضاهاوامکانات ورزشی است که متاسفاته دربشاگرد بیشتربه چشم میخورد کاش مسئولان تاثیرورزش درجوانان بخصوص درمناطق کم برخوردارتری مثل بشاگرد را بیشتردرک کنند.

شهدادی به فعالیت های ورزشی خود پرداخت و بیان کرد: دبیرهئیت ورزش های جانبازان ومعلولین میناب؛ مسئول انجمن بدمینتون جانبازان ومعلولین هرمزگان؛ پایه گذاررشته والیبال نشسته دراستان که هم اکنون به عنوان بازیکن وسرپرست تیم استان درلیگ دسته یک حضورداریم.

 

وی ادامه داد: پایه گذارورزش معلولین درشهرستان میناب که بعد از گذشت ۵ سال ازشروع فعالیتم مدال های کشوری وبین المللی زیادی داشتیم و همچنین عضوتیم های بسکتبال با ویلچر،تنیس روی میز وبدمینتون استان درمسابقات قهرمانی کشوردرسالهای گذشته که بدمینتون همچنان به صورت حرفه ای فعالیت می کنم که از جمله بخشی از فعالیت ها و عملکردهای من در زمینه ورزشی بود.

 

ورزشکارمینابی با بیان اینکه هیچ وقت از معلول بودنم خسته و ناامید نشدم ؛ خاطر نشان کرد: تنهامعضلی که درمسیرزندگی با آن مواجه بودم آدم هایی بودند که بخاطرمعلولیتم باحرف ها و طرزفکرشان آزارم می دادند ولی با این فکرکه افراد به اندازه شعورودرک شان حرف می زنند خیلی زود فراموش می کردم ومحکم ترازقبل به مسیرم ادامه می دادم.

 

شهدادی گفت: خواسته من ازمسئولان این است که افرادی مثل من وازجنس من کم نیستند و آنها را به حال خود رها نکنند و اگر راه را برای امثال من هموارنمی کنند حداقل سنگ اندازی نکنند.

 

مصاحبه: ناهید یوسفی خبرنگار مکران بندرعباس

 

انتهای پیام/ی

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP