تاریخ انتشار:۲۶ بهم ۱۳۹۵در ۳:۵۲ ب٫ظ کد خبر:14185

خسارت سنگین سیلاب به کشاورزان بشاگرد/کاهش۳۰ درصدی محصولات کشاورزی نسبت به سال قبل

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد بیان کرد: اراضی زیرکشت سبزی وصیفی شهرستان بشاگرد بر اثر بارش باران و برف  ۶۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است و محصولات تولید امسال نسبت به سال قبل ۳۰درصد کاهش دارد. محمد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی ...

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد بیان کرد: اراضی زیرکشت سبزی وصیفی شهرستان بشاگرد بر اثر بارش باران و برف  ۶۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است و محصولات تولید امسال نسبت به سال قبل ۳۰درصد کاهش دارد.

محمد احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی  مکران ؛ در خصوص خسارت بارندگی به محصولات کشاورزی این شهرستان ؛ افزود:  در سیلاب ۴ و ۵ بهمن ماه سال جاری دیوار حفاظتی مزارع به طول ۱۲۰ متر که ۵۴ میلیون ریال خسارت به کشاورزان این منطقه وارد کرد.

 

وی با بیان اینکه بیشترین خسارات وارده مربوط به صیفی جات بوده است ،گفت: اراضی زیرکشت سبزی وصیفی شهرستان بشاگرد بر اثر بارش باران و برف  ۱۵ بهمن ماه سال جاری  ۶۰۰ میلیون تومان خسارت وارد کرده است.

 

محمد احمدی با اشاره به اینکه بشاگرد قطب تولید سیر ارگانیت در کشور است ؛ تصریح کرد: بشاگرد به دلیل شرایط آب وهوایی تولید کننده محصولات ارگانیک از جمله سیر در استان می باشد که بر اثر بارش باران و برف ۷۵ میلیون ریال به کشت سیر خسارت وارد شده است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد افزود: کمبود آب مهم ترین مشکلات کشاورزان بشاگردی است که این شهرستان منابع آبی زیر زمینی ندارد و منابع آب آن سطحی است و بستگی به بارندگی های فصلی دارد و به همین علت کشاورزان این شهرستان با کمبود آب مواجه می شوند.

 

وی مهم ترین محصولات کشت شده این شهرستان را باقلا ، گوجه فرنگی ، سیر و پیاز عنوان کرد و گفت:  به دلیل بارش برف و سیلاب  محصولات تولید امسال نسبت به سال قبل ۳۰درصد کاهش دارد.

 

محمد احمدی به خسارت ایجاد شده در بخش نخیلات اشاره کرد و گفت: بر اثر بارش باران و سیلاب برخی از نخل‌های نیز قطع شدند و یا شاخه‌های حیاتی آنها قطع شد که حیات آنها را به مخاطره انداخت که میزان این خسارات را ۳۵ میلیون ریال برآورد شده است.

وی افزود: یک هزار و ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که یک هزار هکتار آن به کشت نخیلات و مرکبات و ۲۰۰ هکتار به زمین زارعی اختصاص یافته است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بشاگرد خاطر نشان کرد: محصولات کشاورزان خسارت دیده بیمه نیست چرا که سیر و باقلا بیمه به آنها تعریف نشده است .

 

مصاحبه: ناهید یوسفی خبرنگار هفته نامه صبح مکران بندرعباس

 

انتهای پیام/ی

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP