تاریخ انتشار:۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۱۷ ق٫ظ کد خبر:10089

پیش ‎بینی برداشت ۶۰۰ تن کلزا از مزارع جنوب کرمان

پیش ‎بینی برداشت ۶۰۰ تن کلزا از مزارع جنوب کرمان  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: پیش بینی می شود با آغاز فصل برداشت، ۶۰۰ تن محصول کلزا از مزارع این منطقه برداشت شود. به گزارش مکران فرامرز رستگاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ...

پیش ‎بینی برداشت ۶۰۰ تن کلزا از مزارع جنوب کرمان

 مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: پیش بینی می شود با آغاز فصل برداشت، ۶۰۰ تن محصول کلزا از مزارع این منطقه برداشت شود.

به گزارش مکران فرامرز رستگاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۳۲۰ هکتار از مزارع این شهرستان در راستای سیاست‎ های وزارت جهاد کشاورزی و به منظور افزایش ضریب خوداتکایی تولید روغن در سال زراعی جاری به کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافت.
وی ادامه داد: بیش از یکهزار و ۲۵۰ کیلوگرم بذر هیبرید خارجی در فصل کاشت برای سطح زیر کشت موجود در منطقه جنوب کرمان تامین و به کشاورزان واگذار شد.
رستگاری خاطرنشان کرد: عملیات برداشت محصول کلزا در جنوب استان کرمان طبق تقویم زراعی از اردیبهشت سال جاری آغاز شده و تا خرداد ادامه دارد.
وی بیان کرد: عملکرد محصول کلزا در جنوب کرمان با توجه به مدیریت مطلوب به‎ زراعی و مجهز بودن بیش از ۵۰ درصد از اراضی زیر کشت به آبیاری تحت فشار مطلوب است.
رستگاری گفت: بیش از ۲۶۰ تن محصول کلزا تاکنون در جنوب استان کرمان تولید شده و پیش بینی می شود با توجه به میزان عملکرد تولید در واحد سطح، در پایان فصل برداشت بیش از ۶۰۰ تن محصول کلزا در منطقه جنوب کرمان برداشت شود.
وی ادامه داد: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه جنوب کرمان، محصول تولیدی کلزا را خریداری کرده و عملیات خرید این محصول تا پایان فصل برداشت ادامه دارد.
رستگاری اظهار کرد: محصول کلزا به صورت تضمینی و با قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ۳۰۰ ریال خریداری می شود.
سالانه بیش از چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی زیر پوشش سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان تولید

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi