تاریخ انتشار:۱۶ خرداد ۱۳۹۵در ۱۰:۰۸ ب٫ظ کد خبر:10337

جادری استاندارهرمزگان:باید باطبیعت آشتی کنیم

به گزارش مکران: دکتر جاسم جادری در آئین گرامیداشت هفته محیط زیست در بندرعباس با بیان اینکه نظام خلقت طوری طراحی شده که طبیعت پناهگاه انسان باشد، عنوان کرد: انسان باید خود را در دامن طبیعت پرورش دهد. وی ادامه داد: تمدن های مختلفی که در ...

به گزارش مکران: دکتر جاسم جادری در آئین گرامیداشت هفته محیط زیست در بندرعباس با بیان اینکه نظام خلقت طوری طراحی شده که طبیعت پناهگاه انسان باشد، عنوان کرد: انسان باید خود را در دامن طبیعت پرورش دهد.

وی ادامه داد: تمدن های مختلفی که در دنیا ایجاد شدند در طبیعت زندگی کردند اما برای طبیعت احترام قائل شدند و خداوند به بشر آموخته که با طبیعت با تعامل زندگی کنیم و انسان بدون طبیعت معنی پیدا نمی کند.

استاندار هرمزگان افزود: میلیون ها گونه بر روی طبیعت زندگی می کنند اما همواره انسان برای طبیعت موجب ضرر شده و بهره مندی از امکانات طبیعت به معنای نابود کردن آن نیست و باید با طبیعت آشتی کنیم و نباید سر ناسازگاری با آن داشته باشیم.

جادری با بیان اینکه انسان در طبیعت آلوده نمی تواند زندگی کند، تصریح کرد: اگر نتوانیم با طبیعت سازگار شویم در واقع از عمر طبیعت کاسته ایم و سازمان حفاظت از محیط زیست نیز می خواهد به ما بگوید این طبیعت محل زیست ما و نسل های آینده است.

وی گفت: روند نگران کننده موجود این پیام را نمی رساند که با طبیعت آشتی کرده ایم و نیاز است همواره با قدرشناسی به مواهب طبیعت نگاه کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه توصیه دین مبین اسلام این است که به طبیعت آسیب نزنیم، اظهار داشت: زندگی بشر به محیط زیست وابسته است و طبیعت بدون بشر می ماند اما بشر بدون طبیعت نمی تواند زندگی کند.

جادری خاطرنشان کرد: در هفته محیط زیست باید یادآور شویم که ما مسئول نابودی محیط زیست نیستیم بلکه مسئول آبادانی محیط زیست هستیم و بر این اساس روز محیط زیست روز یادآوری وظایف و تکالیف بشر در برابر طبیعت است و باید بکوشیم وضعیت موجود را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به مشکلات زیست محیطی در هرمزگان، اضافه کرد: تلاش بسیاری انجام شد تا وزیر نفت را قانع کنیم آلودگی نیروگاه برای مردم بندرعباس کشنده است و باید به سراغ راهکار درست برویم و زمانی که گاز داریم نباید در نیروگاه سوخت مازوت مصرف کنیم و با تلاش صورت گرفته مصرف گاز به چهار میلیون و ۶۰۰ متر مکعب در نیروگاه برق بندرعباس رسید و هر چه دود کمتر به سمت مردم بیاید سلامتی مردم بیشتر می شود.

استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین پیگیری های بسیاری صورت گرفت تا با بخش خصوصی برای استفاده از پساب فاضلاب بندرعباس و جلوگیری از ورود آن به دریا تفاهم نامه منعقد شد که امیدواریم شاهد باشیم ساحل زیبای خلیج فارس آلوده نشود و همه همراهی کنیم تا این طبیعت برای آیندگان حفظ شود.

جادری گفت: هرمزگان ظرفیت های بسیاری در برخورداری از طبیعت زیبا دارد که برای زندگی لذت بخش هستند و هدف محیط زیست نیز زیبا کردن زندگی است.

قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP