تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۵در ۳:۵۵ ب٫ظ کد خبر:11080

سفیر آفریقای جنوبی درایران:آفریقای جنوبی آمادگی واردات خرمارا از بم دارد.

سفیر آفریقای جنوبی در ایران: آفریقای جنوبی آمادگی واردات خرما از بم را دارد به گزار ش روابط عمومی فرمانداری بم، ویلیام مکس فلمن‌وایتد ظهر امروز در دیدار با فرماندار بم اظهار داشت: از این که در بم حضور دارم بسیار خوشحالم، بم شهری جدید است ...

سفیر آفریقای جنوبی در ایران: آفریقای جنوبی آمادگی واردات خرما از بم را دارد

به گزار ش روابط عمومی فرمانداری بم، ویلیام مکس فلمن‌وایتد ظهر امروز در دیدار با فرماندار بم اظهار داشت: از این که در بم حضور دارم بسیار خوشحالم، بم شهری جدید است که به واسطه زلزله دلخراش سال ۸۲ هزاران نفر جان خود را از دست دادند.
وی افزود: در آن زمان یک تیم از آفریقای جنوبی برای کمک به مردم زلزله زده به بم آمدند که من نیز در آن تیم حضور داشتم.
سفیر آفریقای جنوبی در ایران ادامه داد: بسیار جالب است که بعد از آن زلزله مردم به زندگی خود ادامه دادند و امروز از وضعیت خوبی برخوردار هستند.
ویلیام مکس فلمن‌وایتد بیان داشت: هم‌اکنون ظرفیت‌های خوبی از جمله درختان خرما در بم وجود دارد، اما متاسفانه خرمای بم به بازارهای آفریقا نمی‌رسد و معمولا مردم از سایر خرماها استفاده می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: وجود محصولات کشاورزی متعدد مانند خرما و پسته در کرمان این استان را متمایز کرده و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.
سفیر آفریقای جنوبی در ایران تصریح کرد: دو کشور ایران و آفریقای جنوبی می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله صادرات محصولات کشاورزی بم به ویژه خرما، صادرات خودر و همچنین تبادل علمی با هم همکاری داشته باشند و ما آمادگی لازم را داریم.
وی ابراز داشت: در بحث گردشگری و با توجه به وجود جاذبه‌های متعدد ما آماده هستیم تا مقدمات حضور گردشگران را فراهم کنیم.
به گزرش روابط عمومی فرمانداری بم سفیر آفریقا در این سفر از کارخانجات خودروسازی و ارگ تاریخی بم بازدید می‌کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi