تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۵در ۹:۰۱ ب٫ظ کد خبر:11090

تخفیف یا تشویق؟

پیامبر اکرم (ص): نیرومند ترین شما کسی است که هنگام خشم بر نفس خود مالک شود چند روز پیش سخنگوی قوه قضاییه گفت: عده ای که از روی خشم به سفارت حمله کردند شایسته تخفیف هستند. در گوشه گوشه ی آموزه های دین ما و نصایح بزرگانمان ...

پیامبر اکرم (ص): نیرومند ترین شما کسی است که هنگام خشم بر نفس خود مالک شود
چند روز پیش سخنگوی قوه قضاییه گفت: عده ای که از روی خشم به سفارت حمله کردند شایسته تخفیف هستند.
در گوشه گوشه ی آموزه های دین ما و نصایح بزرگانمان بر روی فرو بردن خشم تاکید بسیار زیادی شده است .امروز مسئله این است که جناب سخنگو شما با این سخنان خشم را برای مردمی که دین و تمدنشان آن ها را به کظم غیض دعوت کرده نه تنها تقبیح نمی کنید بلکه تخفیف برای اینگونه متهمینی که به گفته ی شما حرکتشان از روی خشم بوده است قرار می دهید.سوالی که ازشما داریم این است چگونه شمایی که ملبس به لباس پیامبری هستید که در هیچ کجا از نکوهش خشم دریغ ننموده است تاجایی که فرموده است خشم از شیطان است این سخن را می گویید؟ شاید اگر این سخن را یک فرد بی مذهب کشور لائیک می گفت جای تعجب زیادی نبود اما این سخن از یک فرد روحانی آنهم دریک کشوری که ادعا دارد احکامش را از قرآن و سیرت و سنت حضرت محمد(ص)و اهلبیت مکرمش(ع) می گیرد بسیارعجیب و شگفت آور است.
پس اگر از فردا هر لاابالی بی سرو پایی چماق در دست گرفت و ادعا نمود که من خشمگین از فلان شخص یا فلان عمل هستم و به جان و مال مسلمین لطمه وارد ساخت نباید تعجب کنیم چراکه حکمش به دلیل خشمش با تخفیف البته بهتر است بگوییم با تشویق صادر خواهد شد.شما چگونه این خشم را غسل می دهید در صورتی که اگر همین خشم فرو برده میشد عربستان مظلوم این داستان واقع نمیشد ، خشمی که اگر فرو برده میشد بحرین و حیبوتی و سودان که و … روابط خود را با ما قطع نمیکرند.خشمی که اگر فرو برده میشد همچنان این عربستان بود که باید به خاطر نقض حقوق بشر در کشورش و کودک کشی هایش در یمن و فاجعه ی منا پاسخگو می بود .خشمی که اگر فرو برده میشد بار مسئولیت این اقدام خودسرانه بر دوش دولت و ملت نمی افتاد . خشمی که فرو برده نشدتا باز هم جهان به ایران چپ چپ نگاه کند فرو برده نشد تا باز هم همه چیز به ضرر ما تمام شود. ما یکبار هم به خاطر حمله به سفارت انگلیس کم ضرر و زیان ندادیم که البته شاید اگر قوه ی قضاییه درباره آن مسئله بدون هیچ اغماضی عمل می نمود شاهد تحقیر دوباره ی ایران به خاطر خشم نبودیم.

محسن داوری

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi