تاریخ انتشار:۲۵ مرداد ۱۳۹۵در ۴:۵۱ ب٫ظ کد خبر:11279

پزشکان خیر در هرمزگان مدرسه می سازند

  با رویکرد حمایت از دانش آموزان بی بضاعت پزشکان خیر در هرمزگان مدرسه می سازند مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از احداث یک واحد آموزشی خیری از سوی تیم پزشکی موسسه ی خیریه نسیم رحمت با رویکرد حمایت از دانش آموزان بی بضاعت خبرداد. یه گزارش مکران ...

 

با رویکرد حمایت از دانش آموزان بی بضاعت

پزشکان خیر در هرمزگان مدرسه می سازند

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از احداث یک واحد آموزشی خیری از سوی تیم پزشکی موسسه ی خیریه نسیم رحمت با رویکرد حمایت از دانش آموزان بی بضاعت خبرداد.

یه گزارش مکران ازبندرعباس،دانش هاشمی پور در حاشیه جلسه تیم پزشکی این موسسه ی وابسته به اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، افزود: در این جلسه پزشکان متعهد و دلسوز موسسه با نگاهی جامع و نوع دوستی کم نظیر حمایت خود را از دانش آموزان مستعد و بی بضاعت استان اعلام کردند که احداث یک واحد آموزشی استاندارد با تجهیزات روز در شهر بندرعباس از اهم اقدامات خیرخواهانه این عزیزان است.

وی تصریح کرد: با اجماع نظر و مساعدت پزشکان عضو این موسسه، احداث این فضای آموزشی در دستورکارکمیته کارشناسی قرار گرفت تا در قالب یک تفاهم نامه ، عملیات اجرایی آن با همکاری آموزش و پرورش و نوسازی مدارس، با نام “مدرسه پزشک”آغاز شود.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان؛ علاوه بر این، ارائه خدمات رایگان پزشکی توسط ۵۰ پزشک خیر در طول سال تحصیلی ویژه دانش آموزان بی بضاعت، تامین مایحتاج تحصیلی هفت هزار دانش آموزان در آستانه شروع سال تحصیلی ، استقرار تیم های پزشکی سیار در مناطق محروم و درمان رایگان دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت از دیگر اقدامات خیر خواهانه این پزشکان است که قطعا نتایج آن نقش بسزایی در تامین سلامت روحی و جسمی دانش آموزان و فراهم شدن بستر تحصیل آنان دارد.

هاشمی پور همچنین گفت: آمار دانش آموزان مستعد با توان فراگیری بالا که به علت فقر مالی ناگزیر به ترک تحصیل هستند ما را برآن داشت با تقویت موسسه خیریه ی نسیم رحمت وابسته به آموزش و پرورش استان، امکانات لازم را جهت ادامه تحصیل این دانش آموزان فراهم کنیم چرا که معتقدیم با تدبیر در این خصوص می توان استعدادهای این دانش آموزان را شکوفا و تبدیل به ثروت ملی کرد.

این مسوول با بیان اینکه مشکلات مالی در برخی از خانواده ها زمینه ترک تحصیل دانش آموزان را فراهم می کند، خاطر نشان کرد: حتی ترک تحصیل یک نفر دانش آموز هم زیاد است و همه ظرفیت ها باید به کار گرفته شود تا ازاین اتفاق که در بحران های اجتماعی نقش دارد جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: برای داشتن جامعه ای سالم نیازمند انسانهای توانمندی هستیم که این امر از طریق کاهش نابرابریهای اجتماعی به منظور رشد وتعالی همه ی دانش آموزان و ارتقاء توانایی های آنان در راستای دستیابی به آینده ای مطمئن میسر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یادآورشد: فلسفه وجودی موسسه ی نسیم رحمت برای تحقق این اهداف است تا با کاهش فاصله طبقاتی و تامین نیازهای مالی دانش آموزان بی بضاعت و کم بضاعت از طریق جذب کمک های خیرین نیکوکار و علاقه مند بتواند بستر و انگیزه ادامه تحصیل دانش آموزان مستعد بی بضاعت را فراهم نماید که قطعا راه آورد آن نیز کاهش نرخ ترک تحصیل، ارتقاء نرخ گذرتحصیلی و نرخ قبولی این دانش آموزان است.

وی با ستایش از حرکت این موسسه در حمایت از دانش آموزان کم بضاعت و بی بضاعت، افزود: موسسه خیریه نسیم رحمت با بهره گیری ازهمه ی ظرفیت ها تلاش می کند به نحوی شایسته و برمبنای حفظ کرامت انسانها حمایت های لازم را از افراد بی بضاعت داشته باشد که در این مسیر نیازمند حمایت و همراهی همه جانبه برای خدمت بیشتر به جامعه ی هدف است.

 

 

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi