تاریخ انتشار:۰۷ شهریور ۱۳۹۵در ۴:۲۷ ق٫ظ کد خبر:11429

همزمان با هفته دولت۷۷پروژه آموزشی در هرمزگان به بهره برداری رسید

به همت اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان همزمان با هفته دولت۷۷پروژه آموزشی در هرمزگان به بهره برداری رسید همزمان با هفته دولت سال جاری ۷۷ پروژه آموزشی در قالب ۴۳۸ کلاس درس با زیر بنای ۵۴ هزارو ۲۷۲ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۵۲۰ ...

به همت اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان

همزمان با هفته دولت۷۷پروژه آموزشی در هرمزگان به بهره برداری رسید

همزمان با هفته دولت سال جاری ۷۷ پروژه آموزشی در قالب ۴۳۸ کلاس درس با زیر بنای ۵۴ هزارو ۲۷۲ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۵۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که سهم بندرعباس از این میزان، ۱۵پروژه در قالب ۸۶کلاس درس با زیر بنای ۱۰۵۹۹و اعتباری قریب به ۱۴۰میلیارد ریال می باشد .

استاندار هرمزگان دراولین روز از هفته دولت در آیین بهره برداری از دبیرستان پسرانه شهید “علیرضا آرمات” (شهید جعفری ) با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت : در سه سال اخیر ۳۳۷ پروژه با بیش از هزار کلاس درس در هرمزگان ساخته شده است و حوزه زیرساخت‌های آموزشی هرمزگان در دولت تدبیر و امید متحول شده است.

جاسم جادری با بیان اینکه تعلیم و تربیت سرلوحه تمامی کارها و امور در کشور است، افزود: معماری رعایت شده در پروژه دبیرستان ۱۲ کلاسه شهید آرمات یکی از نیازهایی است که باید در سایر پروژه‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

استاندار هرمزگان، اضافه کرد: دولت تدبیر و امید به جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و غیرضروری، کمر همت به خدمات رسانی بسته است.

جادری با بیان اینکه دستاوردهای دولت آن گونه که باید معرفی نشده است، گفت: برخی‌ها فقط به یک حوزه چسبیده‌اند و مثلا می‌گویند در حوزه اقتصادی کاری نشده است که باید پرسید دلیل این سخنان و حملات به دولت چیست در حالی که تورم و تهدیدات اقتصادی از سر کشور برداشته شده است.

وی اضافه کرد: ۴۵ درصد از تسهیلاتی که در دولت قبل داده شده است، غیرقابل وصول است و باید گفت که دود شده و به آسمان رفت چرا که غیرقابل برگشت است و سرمایه مملکت برباد رفته است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه این تسهیلات به بهانه ایجاد توسعه و اشتغال پرداخت و هیچ اتفاقی نیفتاده است ادامه داد: تسهیلات خوبی در دولت یازدهم به مردم واگذار شده است، و در این راستا برخلاف تبلیغات مخالفان دستاوردهای بزرگی در این دولت از جمله انرژی و آب و جاده‌ها در همین هرمزگان حاصل شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشن پایان مدارس کپری در سال‌های گذشته، اضافه کرد: این در حالیست که در این سه سال در هرمزگان صدها کلاس درس در روستاها ایجاد شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان نیز در این آئین گفت : دبیرستان ۱۲ کلاسه “شهید آرمات “بندرعباس با اعتبار ۳۷ میلیارد ریال و زیربنای دو هزارو ۷۰۰ مترمربع به نمایندگی از ۷۷ پروژه آموزشی شامل ۴۳۸ کلاس درس با زیربنای بیش از ۵۴ هزار مترمربع و اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال در هرمزگان به بهره برداری رسید.

ماشاءالله قاسمی افزود: تا هفته دولت امسال ۱۷۳ کلاس درس تخریبی درهرمزگان با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال و زیربنای ۱۷ هزار و ۹۳۴ مترمربع بازسازی می شود.

به گفته وی در مجموع یکهزار و ۶۲۷ کلاس درس تخریبی در استان هرمزگان وجود دارد که برای بازسازی و مقاوم سازی آنها بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با تشریح منابع اعتباری این پروژه ها گفت : از مجموع پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت و مهرماه ۹۵تعداد ۱۷پروژه از محل اعتبارات مردمی ،۱۳پروژه بصورت مشارکتی ، ۳۸پروژه از محل اعتبارات ملی و۹پروژه از محل اعتبارات استانی تامین شده است .

وی اظهارداشت: هم اکنون ۱۹۲ طرح آموزشی درهرمزگان با ۹۵۰ کلاس درس با زیربنای بیش از ۱۹۱ هزار متر مربع در دست اجراست که با اختصاص به موقع اعتبار تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی در ادمه با اشاره به معماری مراکز آموزشی احداث شده گفت : ساختمانها با معماری اصیل و بومی استان ساخته شده همچنین ۳۰ تا ۴۰ درصد هر محوطه آموزشی به فضای سبز اختصاص یافته است .

گفتنی است، پروژه ۱۲کلاسه “شهید آرمات” با حضور پدر شهیدعلیرضا آرمات ، استاندار و معاونین استانداری ،جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرای  استان،  فرماندار ، شهردارمرکزی و شهردار منطقه یک  و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس و جمع کثیری از خبرنگاران رسانه های جمعی به بهره برداری رسید.

یاد آور می شود ؛در هفته دولت سال جاری ۳ پروژه درجزیره ابوموسی ،۴ پروژه در شهرستان بستک، ۴ پروژه در بشاگرد ، ۶ پروژه در شهرستان بندرلنگه ، ۵ پروژه در پارسیان ،۵ پروژه در جاسک ، ۱۹ پروژه در شهرستان حاجی آباد ، ۵ پروژه در شهرستان رودان ، ۳ پروژه در سیریک ، ۳ پروژه در جزیره قشم ، ۴ پروژه در شهرستان میناب و یک پروژه نیز در جزیره هرمز به بهره برداری رسید .

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP