تاریخ انتشار:۲۲ شهریور ۱۳۹۵در ۶:۵۵ ق٫ظ کد خبر:11783

طرح مبارزه با عرضه لوازم خانگی قاچاق در هرمزگان

  مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: طرح مبارزه با عرضه لوازم خانگی خارجی قاچاق و غیرقانونی از اول مهرماه امسال به صورت سراسری در استان اجرا می شود. روح الله آبداریان ادامه داد: در اجرای این طرح بازاریان و مغازه داران باید مدارک و مستندات قانونی اجناس ...

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان گفت: طرح مبارزه با عرضه لوازم خانگی خارجی قاچاق و غیرقانونی از اول مهرماه امسال به صورت سراسری در استان اجرا می شود.
روح الله آبداریان ادامه داد: در اجرای این طرح بازاریان و مغازه داران باید مدارک و مستندات قانونی اجناس خود را در واحد صنفی نگهداری و ارائه کنند زیرا در صورت عدم ارائه اسناد طبق ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا مجازات شدیدی اعمال می شود.
وی با بیان اینکه ۱۲ تا ۱۳ درصد حجم کالاهای وارده به استان مربوط به لوازم خانگی است ، افزود: تمامی کالاها باید دارای رمزینه و کد دار باشند و به شکل قانونی وارد کشور شده باشد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان همچنین از امحای محموله بزرگ کالای قاچاق سلامت محور در ۲۴ شهریور ماه خبر داد و گفت: این کالاها شامل انواع آبمیوه ها ، برنج و میوه های قاچاق است که مبادی تولید آن ها مشخص نیست.
آبداریان بیان داشت: طبق ماده ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق، آیین نامه ای متفاوت تصویب شده که یکی از این موارد امحای کالای قاچاق است و اصل بر عرضه نشدن کالاهای قاچاق در داخل کشور بوده و اگر امکان صادرات نباشد ، باید امحا شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پنج ماه نخست امسال ۲ هزار و ۲۰۰ پرونده قاچاق کالا و ارز به اداره تعزیرات حکومتی هرمزگان وارد شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶ درصد افزایش داشته است.
آبداریان اظهار کرد: میزان محکومیت پرونده های قاچاق در سال ۹۴ ، ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که این میزان امسال باتوجه به تشکیل پرونده های کلان با چهار برابر افزایش به ۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.
وی همچنین از کشف محموله ۵۲ کانتینر یخچال در اواخر سال گذشته خبر داد و گفت :این کانتینر ها بنام اجزا و قطعات فریم یخچال(بدنه پلاستیکی داخل یخچال) توسط یک شرکت داخلی اواخر سال ۹۴ وارد گمرکات استان شده بود که علاوه بر قطعات تعداد یک هزارو۷۱۶ دستگاه یخچال کامل نیز در محموله کشف شد.
مدیر کل تعزیرات حکومتی هرمزگان ادامه داد: این شرکت به پرداخت ۲۱۰ میلیارد ریال و یک سال جلوگیری از فعالیت و مدیرعامل آن به ۷۰ میلیارد ریال جریمه نقدی و سه سال محرومیت از مدیرعاملی شرکتهای اشخاص حقوقی محکوم شدند که در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد است.
آبداریان تصریح کرد: حقوق و عوارض گمرکی قطعات ۱۰ یا کمتر از ۱۰ درصد است اما چون یخچال به شکل کامل بوده عوارض آن ۴۰ درصد بوده و شرکت برای فرار از پرداخت عوارض اقدام به این عمل نموده است.
انتهای پیام /
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi