تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۳۹۵در ۹:۲۹ ق٫ظ کد خبر:11806

بدنبال احیای معماری فراموش شده جنوب کشور هستیم

علی عباسی معاون فنی اجرایی سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه معاونین فنی و اجرایی نوسازی مدارس استان کرمان و هرمزگان از پروژه بزرگ آموزشگاه کوثر بندرعباس بازدید کردند. به گزارش مکران از بندرعباس، مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در این بازدید با اشاره به اینکه محله ...

علی عباسی معاون فنی اجرایی سازمان نوسازی مدارس کشور به همراه معاونین فنی و اجرایی نوسازی مدارس استان کرمان و هرمزگان از پروژه بزرگ آموزشگاه کوثر بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش مکران از بندرعباس، مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان در این بازدید با اشاره به اینکه محله آزادگان در واقع قلب شهر بندرعباس است گفت : در اجرای این پروژه درصددیم با اجرای معماری سنتی و حفظ مقررات ایمنی آن را به عنوان المان شهر بندرعباس معرفی کنیم .

ماشااله قاسمی با قدردانی از حمایت های سازمان نوسازی مدارس کشور افزود : بحمدالله سازمان نوسازی مدارس کشور هم رویکرد خود را در ساخت فضاهای آموزشی توجه به معماری با رعایت اقلیم و بوم قرار داده است .

کارشناس معماری دفتر فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان نیز گفت : احداث یک فضای آموزشی در تمامی نقاط کشور به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های توسعه می باشد .در این میان مدرسه کوثر بندرعباس با استفاده از الگوهای معماری بومی براساس اقلیم به دنبال احیای معماری این منطقه است .

باوقار زعیمی با تشریح معماری آموزشگاه کوثر آزادگان خاطر نشان کرد : پارادایم های معماری منطقه در طراحی مدرسه استفاده شده است .استفاده از تابش بند و مشبک های پنجره ها برای کنترل نور ،ایجاد حداکثر سایه و کنترل ورود نور طبیعی به فضاهای بسته با استفاده از رواق ها ، استفاده از مصالح و رنگ هماهنگ با اقلیم ،معماری ساده از لحاظ ظاهر و فرم دارای حیاط مرکزی،امکان برقراری جریان هوای مطلوب از جنوب و تهویه ساختمان ،رعایت سلسله مراتب فضایی ،فضای باز ٬نیمه باز ،سایه دار و فضای بسته، استفاده از المان ها ی ساختمان های قدیمی منطقه در طرح ،توجه به محورها و استفاده از تقارن و تکرار در معماری این فضا لحاظ شده است .

کارشناس معماری دفتر فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان در پایان افزود : طراحی معماری این مدرسه به عنوان یک نماد شهری مطرح است و قطعا در بافت شهری اثر به سزایی خواهد داشت .

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi