تاریخ انتشار:۲۷ شهریور ۱۳۹۵در ۹:۵۲ ق٫ظ کد خبر:11851

عدالت آموزشی و قانونگرایی مهمترین رویکرد آموزش و پرورش هرمزگان است

  مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با تاکید بر اینکه عدالت آموزشی، قانونگرایی و مدرسه محوری مهمترین رویکرد آموزش و پرورش هرمزگان است، از تمرکز بر توسعه خدمات آموزشی در مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: استان هرمزگان با مهری بانشاط،آماده شروع سال تحصیلی جدید ...

 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با تاکید بر اینکه عدالت آموزشی، قانونگرایی و مدرسه محوری مهمترین رویکرد آموزش و پرورش هرمزگان است، از تمرکز بر توسعه خدمات آموزشی در مناطق کم برخوردار خبر داد و گفت: استان هرمزگان با مهری بانشاط،آماده شروع سال تحصیلی جدید است.
به گزارش مکران از بندرعباس؛ دانش هاشمی پور در حاشیه همایش یک روزه روساء و مدیران ادارات آموزش و پرورش نواحی، مناطق و شهرستانهای سراسر استان هرمزگان، افزود: تحقق عدالت آموزشی در نگاهی فراگیر با رویکرد توجه مضاعف به مناطق کم برخوردار و دانش آموزان بی بضاعت ، به عنوان مهمترین راهبرد آموزش و پرورش استان هرمزگان در سال تحصیلی جدید است و همه ظرفیت ها باید در خدمت رشد و توسعه آموزش در جای جای استان خصوصا مناطق کمتر توسعه یافته باشد.
وی خاطر نشان کرد: نگاه عدالت محور به توسعه خدمات آموزشی و پرورشی به این معنی است که هیچ تفاوتی در ارائه خدمات آموزش و پرورش به مدارس نیست و نام و نوع یک مدرسه هرگز ملاک توجه بیشتر نخواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش هرمزگان با نگاهی همه جانبه، در قالب پروژه مهر، از هم اکنون آماده بازگشایی مدارس است، ابراز داشت: برغم برخی مشکلات و کمبودها، در سایه مشارکت جمعی و همراهی فراگیر همه ی آحاد مردم و مسوولان با آموزش و پرورش،شرایط مطلوبی را برای آغاز سال تحصیلی جدید در سراسر استان پیش رو داریم.
وی ادامه داد: در این مسیر همراهی کم نظیر خیرین نوع دوست سرمایه ارزشمندی برای آموزش و پرورش استان است و با حمایت این عزیزان بنا داریم علاوه بر بحث زیر ساخت ها، این ظرفیت را در همه خدمات آموزشی گسترش دهیم.
این مسوول نقش نهاد خانواده را در پیوند با مدرسه را نیز بسیار مهم خواند و گفت: همه مدیران آموزش و پرورش باید در تقویت هر چه بیشتر ارتباط دو نهاد خانه و مدرسه بکوشند و مشارکت اولیا و مربیان را در امر تعلیم و تربیت گسترش دهند.
هاشمی پور اضافه کرد: اگر چه تاکنون این مهم مورد توجه و در متن برنامه های آموزش و پرورش بوده است اما در سال تحصیلی جدید باید در تقویت این ظرفیت بکوشیم و همگرایی مدرسه و خانه را توسعه دهیم.
مدیرکل آموزش وپرورش استان همچنین بیان داشت: در راستای سیاست های وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید و نصب العین نمودن فرامین مقام معظم رهبری ، صادقانه با رویکرد قانونمداری، نظم و انضباط ، تسهیل فرایندها بمنظور روانسازی امور و تکریم شایسته ارباب رجوع و اصل کرامت انسانها، و همچنین خلاقیت و پشتکار با نگاهی تحولگرا به اجرای اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت ، مصمم هستیم و همه مدیران باید بتوانند همگام و همراه با سیاست ها و راهبردها حرکت کنند.
هاشمی پور با اشاره بر اینکه هیچ بخشی در آموزش و پرورش نباید کم اهمیت تلقی شود و توسعه در همه ابعاد باید به موازات هم دنبال شود، تاکید کرد: در این مسیر برای کارآمدی و ارتقاء شاخص های آموزشی و پرورشی با کسی کمترین تعارف را نخواهیم داشت و کسانی که نتوانند صادقانه پای کار باشند قطعا نمی توانند در ادامه راه همراه باشند.
این مسوول همچنین با تاکید بر اینکه رویکرد آموزش و پرورش هرمزگان عدالت محوری بر مبنای قانون است،یادآورشد: برای آموزش و پروش هرمزگان توجه به فراهم شدن زمینه های تحصیل حتی یک دانش آموز در محرومترین و دوردست ترین واحد آموزشی نیز یک اصل بنیادی است و هیچ تمایز و تبعیضی در ارائه خدمات نظام تعلیم و تربیت را جایز نمی دانیم .
گفتی است در این همایش یک روزه که با حضور اعضای شورای معاونین وکارشناسان ستادی آموزش و پرورش و همچنین روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر استان هرمزگان همراه بود، آخرین ارزیابی و هماهنگی در جهت بازگشایی مطلوب مدارس انجام و مورد بررسی و تاکید قرارگرفت.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP