تاریخ انتشار:۰۳ مهر ۱۳۹۵در ۱:۵۰ ب٫ظ کد خبر:12091

 ناو ایتالیایی «یورو» در اسکله ی منطقه یکم امامت نداجا پهلوگرفت

ناو اعزامی از کشور ایتالیا با نام « یورو » در اسکله ی منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبری ارتش ج.ا.ا پهلو گرفت. به گزارش مکران از بندرعباس؛ امیر آزاد فرمانده منطقه یکم امامت گفت: با توجه به بین المللی بودننیروی دریایی در تمامی کشورهای جهان، هرساله ...

ناو اعزامی از کشور ایتالیا با نام « یورو » در اسکله ی منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبری ارتش ج.ا.ا پهلو گرفت.

به گزارش مکران از بندرعباس؛ امیر آزاد فرمانده منطقه یکم امامت گفت: با توجه به بین المللی بودننیروی دریایی در تمامی کشورهای جهان، هرساله یگان های نظامی دریایی متشکل از ناوها و یگانهای پروازی در قالب ناوگروه به کشورهای دیگر عزیمت می کنند. هدف از این سفرها، تعاملات دریایی بین المللی و گاهی بمنظور انجام تمرین های دریایی مشترک و یا انجام رزمایش های مشترک بین دو یا چند کشور می باشد.

وی افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور فعال در این میدان ضمن حضور در مجامع بین المللی دریایی اعم از برگزاری نشست ها و همایش های دریایی و نیز سفرهای دریانوردی، هرساله میزبان ناوگروه های اعزامی از کشور های دیگر دنیا بوده است.

فرمانده منطقه یکم امامت اضافه کرد: از آنجا که دشمن همیشه بدنبال تخریب جمهوری اسلامی ایران بوده و تلاش در اجرای پروژه ایران هراسی و ناامن بودن ایران داشته است، لیکن با اثبات حقیقت برای کشورهای همسایه، منطقه و دیگر کشورهای جهان در خصوص امنیت بالای این مرز و بوم در دنیا، نیروهای نظامی سایر کشورها -بالاخص نیروی دریایی- به ایران عزیمت و در برنامه های مشترک فی ما بین شرکت می نمایند. در این بین ناو اعزامی از کشور ایتالیا با اهداف سیاسی، فرهنگی و نظامی به ایران سفر کرده است.

پس از انجام مراسم استقبال از ناو ایتالیایی یورو، فرمانده ناو یورو به همراه سفیر کشور ایتالیا و همچنین وابسته ی نظامی کشور ایتالیا در ایران با فرمانده منطقه یکم امامت دیدار نمودند. در این دیدار امیر دریاداردوم آزاد ضمن خوش آمدگویی به مسئولین لشکری و کشوری کشور ایتالیا، از تعاملات دریایی و سیاسی بین دوکشور و مشترکات فرهنگی سخن گفت.

انتهای پیام/

آزادکویک

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi