تاریخ انتشار:۰۴ مهر ۱۳۹۵در ۵:۰۵ ب٫ظ کد خبر:12129

بازار مسلمین حرمت دارد

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در بازار در راستای مبارزه با قاچاق کالا، گفت: بازار مسلمین حرمت دارد و اگر بناست جمع آوری اجناس قاچاق از مغازه ها و خرده فروشان آغاز شود باید از بازارهای تهران، ...

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در بازار در راستای مبارزه با قاچاق کالا، گفت: بازار مسلمین حرمت دارد و اگر بناست جمع آوری اجناس قاچاق از مغازه ها و خرده فروشان آغاز شود باید از بازارهای تهران، شیراز، کرمان و دیگر استان ها نیز جمع آوری گردد.

به گزارش مکران از بندرعباس، حسین هاشمی تختی در نشست هم اندیشی با بازاریان که در اتاق بازرگانی بندرعباس برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد تشنج در بازار در شان بازار و بازاریان نیست و اذهان عمومی را نسبت به بازاریان بدبین خواهد کرد.

وی افزود: تعرفه های بالا و عوارض گمرکی و به دنبال آن قوانین دست و پاگیر اداری انگیزه بسیاری از تجار را برای تجارتی سالم از بین برده است و باید قوانین طوری باشند که هم به تجار انگیزه دهد و هم جلوی پدیده قاجاق را بگیرد.

هاشمی تختی ادامه داد: جمع آوری دو طاقه پارچه از یک مغازه را نمی گویند مبارزه با قاچاق بلکه متولیان امر باید مبارزه با قاچاق را از باندهای سازمان یافته آغاز کنند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به کشور ماست، افزود: یکی از ضربه هایی که دشمن با تمام قوا سعی دارد به کشور ما وارد سازد همین ضربه اقتصادی است که می توان با تولیدات داخلی با کیفیت و به حرکت درآوردن چرخ های صنعت، اقتصاد کشور را شکوفا کرد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی افزود: مبارزه با قاچاق حق است و باید اجرا شود اما نحوه اجرای آن باید اصولی و صحیح باشد نباید به مردم استرس وارد ساخت و یا حرمت بازار و بازاریان را زیرپا  گذاشت بلکه باید قوانینی لحاظ شود که هم برای مردم و هم برای بازاریان به صرفه باشد.

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi