تاریخ انتشار:۰۸ مهر ۱۳۹۵در ۱۱:۱۷ ب٫ظ کد خبر:12328

حضور کارگران فصلی منظره شهری را نامناسب کرده است

  رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مهر امسال با عید غدیر خم همراه شد که این امر می‌تواند نشانه مناسبی برای یک شروع مطلوب فعالیت مدارس در سطح استان و کشور باشد. به گزارش مکران از بندرعباس؛ پرویز سالاری در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس ...

 

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مهر امسال با عید غدیر خم همراه شد که این امر می‌تواند نشانه مناسبی برای یک شروع مطلوب فعالیت مدارس در سطح استان و کشور باشد.

به گزارش مکران از بندرعباس؛ پرویز سالاری در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس که  پیرامون آغاز فعالیت مدارس هرمزگان و وضعیت تقاطع‌های غیرهمسطح شهر بندرعباس برگزار شد بابیان اینکه زنگ مدرسه هشداری برای همه اقشار به‌ویژه فرهنگیان است، افزود:دشمن پیوسته چه قبل جنگ و چه پس از جنگ، با ملت ایران در حال نبرد است که امروزه شیوه نبرد تغییر کرده است .

سالاری بابیان اینکه این مقاومت و ایستادگی ملت ایران برای تمامی مظلومین جهان یک درس بزرگ بود، خاطرنشان کرد: رمز مقاومت و ایستادگی برابر کشورهای استکبار هدایت ولایت‌فقیه است که این امر سبب شد تا ملت ایران همچنان بتواند باعزت و اقتدار در مقابل کشورهای زورگو و بیگانه ایستادگی مکند .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه امروز طبق فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد و فرهنگ دو مقوله مهم تلقی می‌شود، اضافه کرد: دشمن می‌خواهد از این دو مقوله ورود کند و به کشور ضربه بزند و همان‌طور که رزمندگانمان در میدان نبرد حق علیه باطل موجب ایجاد آرامش امروزی‌مان شدند باید در سال جاری با عملی کردن درزمینهٔ های اقتصاد و فرهنگ با عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و تکیه‌بر توان داخلی بتوانیم کشور را در مسیر عمران و آبادانی قرار دهیم .

سالاری بابیان اینکه امیدوارم فرهنگیان و خانواده‌ها در تربیت با یکدیگر تعامل و یادگیری مشارکت داشته باشند، تصریح کرد: انجمن اولیا و مربیان به‌عنوان رکن مهمی در جامعه می‌تواند در تعامل با آموزش‌وپرورش در این آموزش دوسویه نقش مهمی داشته باشند .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری بندرعباس در آماده‌سازی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جای تقدیر دارد، اضافه کرد: باید شهرداری بندرعباس از ظرفیت مدارس در جهت آموزش فرهنگ شهروندی و گسترش خدمات شهری بهره بگیرد و همچنین با افزودن امکانات تفریحی و ورزشی بتواند در تعامل با همیاران شهرداری در محلات در زمان تعطیلی سبب استفاده شهروندان از این امکانات شود .

وی بابیان اینکه هفتم مهرماه روز آتش‌نشان است که باید یاد و خاطره شهید جوذری گرامی داشته شود، اظهار کرد: باید ببینیم تا چه زمینه در بحث تقویت تجهیزات خدمات ایمنی شهر بندرعباس توانسته‌ایم تلاش کنیم و مسئولین در این زمینه تا چه اندازه وعده‌هایشان را عملی کرده‌اند .

سالاری با اشاره به اینکه با تأمین تجهیزات موردنیاز آتش‌نشانان می‌توانیم استرس را از خانواده‌های آتش‌نشانان دور کنیم، افزود: شهرداری به‌تنهایی نمی‌تواند در این زمینه ورود کند بلکه باید ستاد مدیریت بحران استانداری در این زمینه تلاش جدی‌تری داشته باشد .

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزاری نمایشگاه تجهیزات و داشته‌های ایمنی و آتش‌نشانی در بندرعباس و آموزش شهروندان نسبت به اصول اولیه در این زمینه را راهکار مناسبی برای اطلاع و فرهنگ‌سازی در جامعه دانست .

وی همچنین حضور کارگران فصلی در شهر بندرعباس و عدم جانمایی مناسب برای استقرار آن‌ها را سبب منظره شهری نامناسب دانست و عنوان کرد: باید باهمت فرمانداری بندرعباس، اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان و نیروی انتظامی استان هرمزگان این وضعیت سامان یابد و با ایجاد مکان مناسبی هم کارگران از سرگردانی خلاص شده و هم چهره شهر زیباتر جلوه کند .

سالاری یکی از اولویت‌های شهرداری بندرعباس رد سال جاری را اتمام پروژه‌های عمرانی به‌ویژه تقاطع‌های غیرهمسطح اعلام و اضافه کرد: امیدوارم در تکمیل فرهنگسراها و بازارچه‌های محلی بتوانیم روند تکمیل پروژه را تسریع ببخشیم .

وی همچنین تشکیل کمیسیون‌های شورای شهر بندرعباس با حضور کارشناسان حوزه‌های مختلف از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر بندرعباس در مدت باقیمانده اشاره و خاطرنشان کرد: باید ابتدا طرح‌ها و لوایح در کمیسیون‌ها کارشناسی و زمانی که چکش‌کاری مناسب شد در صحن علنی مطرح شود تا تمامی نقاط قوت و ضعف آن دیده شود .

سالاری در پایان از برگزاری جلسات شورای شهر بندرعباس در روزهای سه‌شنبه با حضور مدیران استانی مرتبط با فعالیت‌های شهری به همراه گزارش عملکرد در جهت شفاف‌سازی فعالیت‌ها و انتقال دغدغه مردم از سوی اعضای شورای شهر خبر داد .

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi