تاریخ انتشار:۱۰ مهر ۱۳۹۵در ۱۰:۴۱ ق٫ظ کد خبر:12351

هرمزگان قریب به یک هزار ۱۰۰ معلم پرورشی دارد/ پوشش ۷۰ درصدی ساعات پرورشی مدارس

معاونت پرورشی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: قریب به یک هزار و۱۰۰ مربی و معاون پرورشی در مدارس استان حضور دارند که ۷۰ درصد ساعات پرورشی مدارس را پوشش داده اند. به گزارش مکران از بندرعباس،احمد مهرانی با بیان اینکه ۳۰ درصد از مدارس هرمزگان نیازمند ...

معاونت پرورشی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: قریب به یک هزار و۱۰۰ مربی و معاون پرورشی در مدارس استان حضور دارند که ۷۰ درصد ساعات پرورشی مدارس را پوشش داده اند.

به گزارش مکران از بندرعباس،احمد مهرانی با بیان اینکه ۳۰ درصد از مدارس هرمزگان نیازمند مربی پرورشی هستند، اظهارداشت: قریب به یک هزار و ۱۰۰ مربی و معاون پرورشی تخصصی و یا انتقال یافته از حوزه آموزش در مدارس استان حضور دارند که ۷۰ درصد ساعات پرورشی استان را پوشش داده اند و در مابقی مدارس، مدیر یا معاونین مدارس مسئولیت خطیر پرورشی را عهده دار هستند.

وی در جمع معاونین وکارشناسان حوزه پرورشی آموزش و پرورش مناطق هرمزگان در جزیره قشم، یادآور شد: با وجود کمبود نیرو در استان، به همت تلاش مضاعف مدیران و مربیان پرورشی در مدارس، حوزه پرورشی هرمزگان از رتبه ۱۹ کشوری در سه سال گذشته به رتبه ۱۱ کشور در مجموع شاخص های حوزه پرورشی رسیده است که امید است حوزه پرورشی هرمزگان در سال جاری به رتبه تک رقمی دست یابد.

مهرانی اضافه کرد: بیش از ۳۶۰ مشاور در مدارس هرمزگان مشغول به فعالیت های مشاوره ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان هستند که با توجه به انتخاب رشته در پایه نهم متوسطه دوره اول، اولویت سازماندهی مشاوران در این دوره تحصیلی می باشد

این مسئول تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری برگزاری نماز جماعت به صورت منظم و مستمر با استفاده از  ظرفیت حوزه های علمیه، همکاران فرهنگی و حتی دانش اموزان ممتاز قرآنی مدارس از اولویت های کاری حوزه پرورشی مدارس است.

معاونت پرورشی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان خاطر نشان ساخت: از ۱۰ الی ۳۱ مهرماه راهیان نور دانش آموزس در قالب راهیان نور دریایی و زمینی به مناطق جنگی اعزام می گردند که در تلاش هستیم این روند در سال تحصیلی استمرار یابد و بیش از یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز متوسطه دوره دوم و پایه نهم متوسطه اول به مناطق جنگی اعزام گردند.

لازم به ذکر است جلسه یک روزه معاونین پرورشی، کارشناسان فرهنگی وهنری، قرآن و عترت، مشاوره و اردوها آموزش وپرورش مناطق ۲۲ گانه هرمزگان با حضور ۸۵ نفر و با هدف تبیین برنامه ها و سیاست های حوزه پرورشی، در جزیره قشم برگزار شد.

انتهای پیام/

آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP