تاریخ انتشار:۱۴ مهر ۱۳۹۵در ۱۱:۱۹ ق٫ظ کد خبر:12447

همایش سراسری دهیاران استان هرمزگان

  به گزارش خبرنگار مکران:سرهنگ علی اسفندانی فرماندهی پلیس راه استان هرمزگان در همایش سراسری دهیاران استان ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری امام حسین و ماه محرم در جمع دهیاران گفت: زمانی که قوه انسانی را مورد اآموزش قرار دهیم میتوانیم تصادفات را کاهش دهیم. سرهنگ علی ...

 

به گزارش خبرنگار مکران:سرهنگ علی اسفندانی فرماندهی پلیس راه استان هرمزگان در همایش سراسری دهیاران استان ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوگواری امام حسین و ماه محرم در جمع دهیاران گفت: زمانی که قوه انسانی را مورد اآموزش قرار دهیم میتوانیم تصادفات را کاهش دهیم.

سرهنگ علی اسفندانی ادامه داد:همگی اگر برای امنیت و اآرامش، باهم در یک مسیر حرکت کنیم قطعا به موفقیت های بسیاری در حوزه راه دست خواهیم یافت.

فرماندهی پلیس راه استان هرمزگان تصریح کرد:دهیاران میتوانند نفش مهم و موثری را در زمینه کاهش تصادفات در جاده های روستایی داشته باشند و باید فرهنگسازی های لازم را صورت دهند تا با کاهش تصادفات در مسیرهای روستایی باشیم.
سرهنگ دستوری معاونت هماهنگی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان یازده درصد از تصادفات در جاده های روستایی اتفاق می افتد و بین ۸۰ درصد از این تصادفات در شرق استان است.

وی نقش دهیاران را آموزش همگانی در بین مردم روستا عنوان کرد و گفت:دهیاران بخشداران روستا هستند و باید برای برقراری نظم و آموزشات لازم راهنمایی و رانندگی بین مردم تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین صدری استاد دانشگاه و حوزه در  استان هرمزگان ضمن تسلیت بمناسبت ایام سوزناک ماه محرم و شهادت حضرت سید الشهدا امام حسین (ع) در بین دهیاران استان گفت: امروز معضلاتی در جامعه وجود دارد که اصلا خوشایند یک جامعه با بصیرت بالا و آگاه نیست.

وی ادامه داد: طلاق جوانان بدلیل سختی های ازدواج و همچنین ازدواج نکردن جوانان بدلیل رسم و رسومات غلط در بین خانواده ها باعث جلوگیری از تشکیل یک زندگی زناشویی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صدری در خصوص تصادفات جاده ای گفت: تصادفات جاده ای کاهش نمی باید مگر اینکه آموزش صورت پذیرد و همه نسبت به تصادفات آگاه شوند.

وی تصریح کرد: اگر همه جاده ای را بدون پلیس تصور کنند بسیاری هرج  و مرج در جاده ها ایجاد میشود، ما پلیس راهنمایی و رانندگی در کشور داریم نه پلیس جریمه نویس و جریمه گیر، پلیس باید راهنمای مردم باشد.

ضرغامی مدیرکل شهر و روستای استانداری امروز شرمنده دهیاران عزیز استان هستیم چرا که با دست خالی و با اعتبارات ناچیز دولت در راستای اهداف مهم روستا قدمی اساسی بر میدارند.

وی ادامه داد: دهیاران نیاز به احترام دارند و مجموعه های مهم دولتی موظفند که به دهیار احترام بگذرانند چرا که دهیاران در روستا همانند حضور در خط مقدم و در صحنه ی عمل فعالیت و زحمت میکشند.

مدیرکل شهر و روستا بیان کرد:اگر احترام در شهرهای کوچک و روستاها حفظ شود، یک اعتماد و احترامی بزرگ از مردم نسبت به مسئولین دولت شکل میگیرد.

از دهیاران انتظار میرود با توجه به بخشی عظیم از تصادفات در جاده های روستایی است دهیاران باید تمام حواسشان را نسبت به این معضل جمع کنند و با بخشداران محترم در جهت کاهش این تلفات جاده ای هم اندیشی کنند.

img-20161004-wa0005 img-20161004-wa0003

img-20161004-wa0004

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi