تاریخ انتشار:۱۷ مهر ۱۳۹۵در ۸:۳۱ ب٫ظ کد خبر:12559

 استفاده حداکثری تعاونی ها از ظرفیتهای قشم

  مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان بر استفاده حداکثری تعاونی ها از ظرفیتهای شهرستان قشم جهت اشتغال تاکید کرد. به گزارش مکران از بندرعباس، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،محمدعلی سلیمی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم، افزود: مشکلات درونی تعاونی های ...

 

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان بر استفاده حداکثری تعاونی ها از ظرفیتهای شهرستان قشم جهت اشتغال تاکید کرد.

به گزارش مکران از بندرعباس، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان،محمدعلی سلیمی در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قشم، افزود: مشکلات درونی تعاونی های این جزیره نسبت به سایر تعاونی ها به دلیل انسجام بین اعضاء کمتر است، چرا که تعاونی های این جزیره با تمام توان خود فعالیت می کنند.

 

وی در ادامه به ارتقاء فرهنگ کار اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به ظرفیتهای این منطقه، پشت میز نشینی در این جزیره معنا ندارد و باید جوانان را به سمت کارهای تولیدی از طریق تشکیل تعاونی سوق داد که این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد.

سلیمی اضافه کرد: در راستای تقویت فرهنگ کار و تلاش، ائمه جمعه می توانند کمک موثری داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهارامیدواری کرد: با مساعدت و حمایت مسوولان از طرق مختلف می توان به رونق تعاونی های این شهرستان کمک کرد.

در این دیدار، امام جمعه شهرستان قشم نیز تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه را تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: امروز پایبندی و تلاش لازم در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی کم است و باید برنامه ریزی هایی در این زمینه صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار بهترین راه برای تحقق اقتصاد مقاومتی را توسعه تعاونی ها ذکر و به جوانان تاکید کرد که به کار جمعی که همان تشکیل تعاونی ها است، سوق داده شوند.

وی با اشاره به ظرفیت جزیره تعاونی ها بیان داشت: این جزیره از ظرفیتهای فوق العاده ای برخوردار است که هنوز برخی از این پتانسیل ها شناسایی و یا  به فعل تبدیل نشده اند که مسوولان با همکاری یکدیگر باید این ظرفیتها را شناسایی و معرفی کنند تا بتوان از این ظرفیت در راستای توسعه و تشکیل تعاونی ها اقدام کرد.

انتهای پیام/

آزادکویک

 

اخبار مرتبط





ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP