تاریخ انتشار:۲۵ مهر ۱۳۹۵در ۱۰:۱۳ ب٫ظ کد خبر:12707

صدور ۲۴۹۴۶ گواهینامه صادراتی و وارداتی در شش ماهه اول سال جاری

معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد هرمزگان اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴۹۴۶ اظهارنامه مربوط به کالاهای صادراتی و وارداتی در اداره کل استاندارد هرمزگان مورد بررسی قرار گرفته است. به گزارش مکران از بندرعباس؛مریم یکتاپور افزود: از این تعداد اظهارنامه ۱۷۷۲۶ مورد ...

معاون ارزیابی انطباق اداره کل استاندارد هرمزگان اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴۹۴۶ اظهارنامه مربوط به کالاهای صادراتی و وارداتی در اداره کل استاندارد هرمزگان مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش مکران از بندرعباس؛مریم یکتاپور افزود: از این تعداد اظهارنامه ۱۷۷۲۶ مورد مشمول مقررات استاندارد اجباری برای واردات بودند که پس از بررسی های لازم گواهینامه انطباق با استاندارد برای آنها صادر شده است. ایشان اضافه نمودند تعداد ۵۴۷۸ اظهارنامه مربوط به کالاهای وارداتی نیز توسط گمرکات استان جهت تعیین ماهیت به این اداره کل ارجاع شده بود.
وی تعداد اظهارنامه های کالاهای صادراتی را ۱۷۳۸ فقره عنوان نمود که از این تعداد ۳۷ فقره مشمول استاندارد اجباری و۱۷۰۱ فقره نیز جهت تعیین ماهیت از ناحیه گمرکات به این اداره کل ارسال شده است.
یکتاپور خاطر نشان کرد براساس ماده ۳ قانون سازمان ملی استاندارد ایران کنترل کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی مشمول استاندارد اجباری از وظایف سازمان ملی استاندارد است و این فرایند برای جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم نمودن امکانات رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی و همچنین حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب خارجی صورت می پذیرد.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi