تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۵در ۵:۰۷ ب٫ظ کد خبر:12737

کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده‌ای در هرمزگان

  رئیس پلیس راه هرمزگان در جمع خبرنگاران استان ، شمار تلفات جانی در تصادفات جاده‌ای در استان در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۱۵ درصد کاهش داشته و شمار تصادفات جاده‌ای نیز ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد ...

 

رئیس پلیس راه هرمزگان در جمع خبرنگاران استان ، شمار تلفات جانی در تصادفات جاده‌ای در استان در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ، ۱۵ درصد کاهش داشته و شمار تصادفات جاده‌ای نیز ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد و این یک گام بزرگ در زمینه مدیریت ترافیک و اصلاح رفتارهای عمومی در زمینه رانندگی است.
به گزارش مکران از بندرعباس ، علی اسفندانی با اشاره به کاهش ۱۷ درصدی شمار مجروحان در تصادفات جاده‌ای در هرمزگان، عنوان کرد: در مردادماه بیش از ۳۵ درصد کاهش در شمار جانباختگان در تصادفات جاده‌ای در سراسر استان داشته‌ایم.
وی بیان داشت : گستردگی محورهای مواصلاتی استان و محدود بودن امکانات و منابع اگر چه تلاش برای نظارت بر ترددهای بین‌شهری را سخت کرده اما پرسنل پلیس راهور به طور مستمر و با تلاش شبانه‌روزی در حال تلاش برای کاهش تصادفات و کنترل همه جانبه بر محورهای مواصلاتی استان هستند.
اسفندانی در مورد عملکرد دوربین‌های جدید در سطح جاده‌ای بین‌شهری استان نیز اظهار کرد: در گذشته دوربین‌های پلیس اقدام به ثبت سرعت لحظه‌ای خودروها می‌کرد اما دوربین‌های جدید نصب شده در جاده‌های استان امکان ثبت سرعت متوسط خودرو میان دو دوربین در طول یک مسیر را دارد و بنابراین اعمال قانون با دقت نظر بیشتری صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: ۴۰ دستگاه دوربین جدید در محورهای استان فعال است که سرعت متوسط خودروها را محاسبه می‌کنند و لذا رانندگان باید دقت کنند که سرعت آنها در جاده همواره سرعت مناسب و مطمئن باشد چون در غیر اینصورت اعمال جریمه برای آنان صورت خواهد گرفت.
رئیس پلیس راه هرمزگان از افزایش ۱۴ درصدی اعمال جرائم رانندگی در استان در ۶ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار کرد: این افزایش عمدتا در زمینه اعمال قانون در زمینه نقص سیستم روشنایی، عدم رعایت حق تقدم و کنترل سرعت دستی در سطح جاده‌ای استان بوده است.
انتهای پیام/
آزاد کویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi