تاریخ انتشار:۰۲ آبان ۱۳۹۵در ۱۱:۴۶ ق٫ظ کد خبر:12857

میناب پیشرو در مکانیزاسیون مزارع میگو

مدیرکل شیلات هرمزگان در بازدید خود از مزارع میگو شهرستان میناب با بیان اینکه این شهرستان در امر مکانیزاسیون مزارع پیشرو است گفت:خوشبختانه تاکنون نزدیک به ۸۰ درصد از مزارع این استان مکانیزه شده اند. به گزارش مکران از بندرعباس، سید پرویز محبی با بیان این ...

مدیرکل شیلات هرمزگان در بازدید خود از مزارع میگو شهرستان میناب با بیان اینکه این شهرستان در امر مکانیزاسیون مزارع پیشرو است گفت:خوشبختانه تاکنون نزدیک به ۸۰ درصد از مزارع این استان مکانیزه شده اند.
به گزارش مکران از بندرعباس، سید پرویز محبی با بیان این که طی سال های اخیر استفاده از این تجهیزات در مزارع میگو در افزایش راندمان کار موثر بوده است گفت: با پیگیری انجام شده در اداره کل شیلات هرمزگان و همچنین ارائه تسهیلات به میگو پروران در راستای اقتصاد مقاومتی به جهت مکانیزاسیون مزارع خود،خوشبختانه شاهد تحقق این مهم بوده ایم.
وی بالا بردن میزان تولید میگو در واحد سطح، بهبود کیفیت محصول، افزایش میانگین وزن میگو، کاهش هزینه های آماده سازی در دوره های بعدی پرورش میگو و امکان مقابله با نقاط بحرانی از طریق افزایش میانگین میزان اکسیژن در استخر از اهم مزایای استفاده از این تجهیزات خواند.
محبی پایداری تولید، سودآوری برای تولید کننده از طریق کاهش هزینه تولید، مقاوم نمودن میگو در مقابل بیماریها و جلوگیری از ورود استرس های محیطی به میگو، از بین بردن لایه بندی شوری و دما در آب استخر پرورش میگو و بهبود ضریب تبدیل غذایی و …را از دیگر مزایای مهم استفاده از این تجهیزات خواند.
مدیر کل شیلات هرمزگان در پایان با بیان اینکه هرمزگان در بخش آبزی پروری گامهای مهمی برداشته است گفت:امید است در سال پیشرو شاهد رکورد زنی مجدد میزان برداشت میگو در هکتار با توجه به تغییرات اعمال شده فنی در مزارع میگو باشیم.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP