تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۵در ۶:۰۹ ب٫ظ کد خبر:12922

اتمام عملیات ساختمانی ۱۲ پروژه آبخیزداری در هرمزگان

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از اتمام مراحل ساخت و بهره برداری از ۱۲ پروژه آبخیزداری در سال اقدام و عمل در سطح استان هرمزگان خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس؛ ابوالقاسم حسین پور با اعلام این خبر گفت : ...

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از اتمام مراحل ساخت و بهره برداری از ۱۲ پروژه آبخیزداری در سال اقدام و عمل در سطح استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش مکران از بندرعباس؛ ابوالقاسم حسین پور با اعلام این خبر گفت : از آغاز سال جاری برنامه اتمام پروژه های نیمه تمام و بهره برداری از آن در نیمه نخست امسال در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار گرفت و بر این مبنا عملیات ساختمانی پروژه های نیمه تمام آبخیزداری در سطح استان به پایان رسید.
وی افزود : پروژه های مذکور در شهرستان های بندرعباس، حاجی آباد، بندرلنگه، میناب، بندرخمیر، قشم و بشاگرد در حوزه های آبخیز هماگ، جغدر، آبشور پاکم، گیشان شرقی، گودمغان، سیرمند، کوه بدو، راونگ، کرویه، طبل، دستگردناگرد، زهبارک با اعتبار ۳۶ میلیارد ریال مشتمل بر ۱۷ سازه آبخیزداری (شامل سد و بند سنگی ملاتی، بند خاکی و سیل بند) و همچنین عملیات بیومکانیک با احداث سامانه های آبگیر باران در سطح ۴۲۰ هکتار اجرا شده است.
حسین پور هدف از اجرای پروژه های آبخیزداری مذکور پیشگیری و مهار سیل، بهره برداری از سیلاب در جهت تغذیه آبخوان های زیرزمینی و مقابله با پیامدهای خشکسالی، احیای پوشش گیاهی، ایمن سازی باغات و اراضی کشاورزی در برابر مخاطرات سیل و فرسایش گالی (خندقی)، حفاظت خاک و کنترل فرسایش و رسوب در حوزه سدهای مخزنی استان اعلام و اضافه کرد : ۴۶ پروژه مصوب آبخیزداری با اعتبار افزون بر ۱۷۲ میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی، ۱۵ پروژه آبخیزداری در دست اجرا با مشارکت ۱۰۰% خیرین به ارزش ۲۸ میلیارد ریال و همچنین تعداد ۵ طرح مطالعه حوزه های آبخیز در سطح استان در سال جاری در برنامه آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.
شایان ذکر است طرح های آبخیزداری بر اساس اعلام سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در زمره ی اولویت های مصوب ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی تصویب و ابلاغ گردیده است.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi