تاریخ انتشار:۰۴ آبان ۱۳۹۵در ۱۲:۱۵ ب٫ظ کد خبر:12959

اعزام هزار دانش‌آموزان دختر به اردوی راهیان نور

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس ازاعزام دانش‌آموزان دختر به اردوی راهیان نور در سال تحصیلی۹۶-۹۵ به مناطق جنوب خبر داد و گفت: بیش ازهزار دانش آموز دختر بوسیله چندین دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند. به گزارش مکران از بندرعباس،اصغر بهرامی ...

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس ازاعزام دانش‌آموزان دختر به اردوی راهیان نور در سال تحصیلی۹۶-۹۵ به مناطق جنوب خبر داد و گفت: بیش ازهزار دانش آموز دختر بوسیله چندین دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.
به گزارش مکران از بندرعباس،اصغر بهرامی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را آشنایی با فرهنگ ارزش های دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: شناخت این فرهنگ و پی بردن به رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌های رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی بزرگترین عامل مصونیت فرزندان در قبال تهاجم فرهنگی به شمار می‌آید.
وی در ادامه با بیان این مطلب که دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم سراسر کشور همه ساله به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند ، خاطرنشان کرد: دانش آموزان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام شده و با جانبازی‌های دلیر مردان و سرداران در سال های دفاع مقدس از نزدیک آشنا می‌شوند.
وی افزود: در هر کاروان یک سرپرست، روحانی، راوی و پلیس یار، دانش آموزان را همراهی می کنند وبزودی مرحله دوم اردوی راهیان نور با اعزام ۱۰۰۰ دانش آموز پسر مقطع متوسطه به اردوی راهیان نور انجام و باید از این فرصت برای آشنایی هر چه بیشتر با رشادت‌های صورت گرفته در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل استفاده کرد چون راهیان نور به نوعی بزرگترین عملیات فرهنگی در کشور است که با تلاش های انجام شده دراین سالیان به اوج وتوسعه لازم رسیده است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس در ادامه گفت : اردوی راهیان نور از اهمیت بسیارخوبی برخورداراست وباعث افزایش روحیه معنوی و ترویج فرهنگ وایثار، شهادت، شجاعت ومقاومت دربین دانش اموزان وجوانان نسل امروز شده است.
این مقام مسئول برکیفیت بخشی به اردوهای راهیان نور درسال جاری اشاره کرد وافزود: با همکاری بسیارخوبی که بین همه دستگاه های اجرایی واداری ازجمله وزارت اموزش وپرورش وسپاه پاسداران استان های کشور بوجود آمده اردوی راهیان نور پر بارتر از گذشته اجرای می شود وموجب انتقال مفاهیم جهاد وشهادت به نسل جوان است.
شایان ذکر است این اردو آخرین اردوی راهیان نور خواهران است و به دنبال این اعزام ها اردوی راهیان نور دریایی و زمینی برادران برگزار می شود.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi