تاریخ انتشار:۰۵ آبان ۱۳۹۵در ۲:۲۰ ب٫ظ کد خبر:12972

صد هزار اصله نهال حرا در سواحل قشم کاشته شد

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از کشت صد هزار اصله نهال حرا در روستای گوران جزیره قشم با مشارکت جوامع محلی خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس؛ مجید پوربلیغی گفت : عملیات کاشت نهال حرا با حضور معاون عمرانی فرمانداری قشم ...

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از کشت صد هزار اصله نهال حرا در روستای گوران جزیره قشم با مشارکت جوامع محلی خبر داد.
به گزارش مکران از بندرعباس؛ مجید پوربلیغی گفت : عملیات کاشت نهال حرا با حضور معاون عمرانی فرمانداری قشم ، بخشدار شهرستان قشم وبرخی ازمسئولین شهرستان با مشارکت جوامع محلی در سطح ۱۰۰ هکتار اجرایی شد.
وی بیان‌کرد: جنگل های دریایی حرا در خرداد ماه گل‌های خوشه ای زرد رنگ می‌دهند و از اواخر مرداد بذر حرا برای تولید نهال از این درختان با مشارکت مردم بومی و جوامع برداشت می‌شود و در آبان ماه نهال های تولید شده کاشته می شود .
پوربلیغی افزود : تاکنون بیش از ۲۶۰۰هکتار جنگل کاری با هدف حفاظت از ساحل ، توسعه فضا سبز طبیعی و اثرات زیست محیطی آن در شهرستان قشم انجام شده است.
وی با ابراز رضایت از مشارکت فعال مردم محلی و جوامع ساحل‌نشین در اجرای تمامی مراحل احیا، توسعه و حفاظت از این جنگل‌ها، خرسندی خود را از حضور تشکل‌های مردم نهاد حامی و دوست‌دار طبیعت و ورود آنان به امر توسعه جنگل گفت : در سال جاری شاهد حضور گسترده‌تر تشکل‌های مردم نهاد در حوزه منابع طبیعی خواهیم بود.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP