تاریخ انتشار:۰۶ آبان ۱۳۹۵در ۷:۱۲ ب٫ظ کد خبر:12991

برگزاری دومین همایش پدافند غیر عامل در بندرعباس

مدیر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری بندرعباس از برگزاری دومین همایش آموزشی پدافند عامل در شهر بندرعباس خبر داد. به گزارش مکران از بندرعباس، حمید حیدری‌پوری در این همایش اظهار کرد: پدافند غیرعامل از مهمترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است. وی با اشاره ...

مدیر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری بندرعباس از برگزاری دومین همایش آموزشی پدافند عامل در شهر بندرعباس خبر داد.

به گزارش مکران از بندرعباس، حمید حیدری‌پوری در این همایش اظهار کرد: پدافند غیرعامل از مهمترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است.

وی با اشاره به اینکه ایمنی و امنیت از دیرباز تاکنون در برنامه‌ریزی و مدیریت سکونت‌گاه‌های شهری مورد توجه بوده است، افزود: با نگاهی به ساختار و فضای سیاسی موجود و پارادایم های نظامی در فضاهای شهری لازم است تا در بستر نگاهی جامع، اقدامات سیستم دفاع غیرعامل مورد توجه قرار گیرد تا افزایش توان و اقتدار نظام و کاهش آسیب‌پذیری‌های کالبدی و انسانی از تجاوزات احتمالی، امکان وقوع یابد.

مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه این مبحث بسیار مهم طی سال‌های اخیر در مجموعه شهرداری بندرعباس با جدیت دنبال شده است، خاطرنشان کرد: بررسی پدافند غیرعامل و تحقق یکپارچگی، شناسایی عوامل موثر بر یکپارچگی و تفرق در مدیریت شهری و پدافند غیرعامل ضروری است.

وی تاکید کرد: یافته‌های تحقیق صورت گرفته در شهرهای مختلف نشان می‌دهد که باید در بحث پدافند غیرعامل به گونه‌ای تلاش کنیم تا آمادگی لازم در جهت کاهش خسارات جانی و مالی به مقابله سریع و بهبود اوضاع تا سطح وضعیت عادی در سطح شهر در هنگام اضطرار فراهم شود.

حیدری‌پوری ادامه داد:«پدافند غیر عامل در شهر و شهرداری» مهمترین محورهای این همایش است که در آن مدیران و کارشناسان سازمان‌ها و مناطق شهرداری بندرعباس و همچنین مسئولین پدافند غیر عامل ارگان‌های دولتی و خصوصی نیز حضور یافته‌اند.

مدیر پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرداری بندرعباس با اشاره به حضور یکی از اساتید برجسته این حوزه در دومین همایش آموزشی، از اعطای گواهی شرکت در دوره برای شرکت‌کنندگان خبر داد.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP