تاریخ انتشار:۰۹ آبان ۱۳۹۵در ۱۲:۰۴ ب٫ظ کد خبر:13062

دیدار تیم اعزامی اتاق بازرگانی بندرعباس با سرکنسول هامبورگ / برجام تاثیرات خوبی را بر اقتصاد کشورمان گذاشته است

  سرکنسول هامبورگ ضمن خوشامدگویی به هیات نمایندگان و رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور به خوبی قابل لمس است. به گزارش مکران از بندرعباس، آقای سیدین در دیدار با هیات نمایندگان و رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه سفر تجار می ...

 

سرکنسول هامبورگ ضمن خوشامدگویی به هیات نمایندگان و رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس، گفت: تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور به خوبی قابل لمس است.

به گزارش مکران از بندرعباس، آقای سیدین در دیدار با هیات نمایندگان و رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه سفر تجار می تواند تاثیرات خوبی بر اقتصاد کشور داشته باشد، افزود: آشنایی تجار با ظرفیت های اقتصادی کشورهای بزرگی همچون آلمان و فرانسه بدون شک تاثیرات شگرفی در اقتصاد کشور خواهد داشت.

وی افزود: فعالین اقتصادی باید دست به کار شوند و از فرصتی که پیش آمده نهایت استفاده را ببرند.

سرکنسول هامبورگ با بیان اینکه هنوز آنطور که باید روابط خارجی ایران با کشورهای اروپایی برقرار نشده است و بانک ها و تجار هنوز با دیده تردید به ایران می نگرند، بیان داشت: فعالیت تجار ایرانی با این کشورها می تواند اعتماد از دست رفته را بازگرداند که این مهم تنها با تلاش و جدیت تجار به دست می آید.

سیدین تصریح کرد: نگاه تجار نباید تنها به وزارت خارجه معطوف باشد بلکه دستگاه های دیگری نظیر وزارتخانه‌ها، اتاق بازرگانی و نهادهای دیگر نیز باید همکاری گسترده ای در عرصه‌های اقتصادی با کشورهای هدف داشته باشند.
وی افزود: جذب سرمایه گذار خارجی، افزایش میزان صادرات و شناسناندن ظرفیت های اقتصادی کشورمان به تجار و بازرگانان اروپایی مهم ترین هدف ماست که قطعا با همدلی و تلاش تمام مسئولان این مهم محقق خواهد شد.
سیدین با بیان اینکه روابط ایران با آلمان همیشه خوب و معقول بوده است، گفت: خوشبختانه ایرانیان در آلمان از موقعیت اجتماعی و اقتصادی خوبی برخوردار هستند و اتحادیه هایی همانند اتحادیه فرش از موقعیت خوبی در این کشور برخوردار است.
سرکنسول هامبورگ افزود: ما باید صادراتمان را به آلمان ارتقا دهیم زیرا جایگاه ایران در آلمان بسیار خوب است و باید از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را ببریم.
مسعود خیری کارشناس اقتصادی سرکنسولگری هامبورگ نیز در این دیدار حضور داشت.
مدیر ترمینال متفرقه شرکت تخلیه و بارگیری تاید واتر، مدیر شرکت تهران ترمینال کانتینر (پرس) در بندرعباس و مشاور حقوقی اتاق بازرگانی بندرعباس، هیات نمایندگان و هیات رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس، دبیر اجرایی و مدیر روابط عمومی و بین الملل اتاق بازرگانی بندرعباس از اعضای شرکت کننده در این نشست بودند.
یادآور می شود هیئت نمایندگان و هیئت رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس طی سفری به فرانسه از نمایشگاه مواد غذایی سیال فرانسه بازدید به عمل آورند.
همچنین سفر به آلمان و دیدار با سفیر ایران در فرانکفورت نیز از دیگر برنامه های این سفر بود.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi