تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۵در ۹:۴۹ ق٫ظ کد خبر:13409

برگزاری روز دانشجو در منوجان+تصویر

به گزارش مکران از منوجان جشن روز دانشجو در دانشگاه آزاد منوجان با حضور اساتید دانشگاه ، برخی از مسئولین و دانشجوها برگزار شد. امام جمعه منوجان در برگزاری جشن دانشجویی ضمن تبریک این روز به دانشجویان گفت: اگر شناسنامه دانشجو را از بدو انقلاب در ایران ...

به گزارش مکران از منوجان جشن روز دانشجو در دانشگاه آزاد منوجان با حضور اساتید دانشگاه ، برخی از مسئولین و دانشجوها برگزار شد.

امام جمعه منوجان در برگزاری جشن دانشجویی ضمن تبریک این روز به دانشجویان گفت: اگر شناسنامه دانشجو را از بدو انقلاب در ایران نگاه کنیم،می بینیم که شناسنامه ای سراسر افتخار،مبارزه باظلم و ستم است که نماد آن ۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲ است.

امین رضوانی ابراز داشت: نباید نسبت به دانشجویان بی تفاوت بود چرا که این دانشجویان با فدا کردن جان خود از استقلال کشور دفاع کردند.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن تشریح کرد: دشمن به دنبال تغییر بینش ها، ارزش‌ها و گرایش‌های مردم است که بتواند با تضعیف این سه چیز  بر کشور مسلط شود و اینجاست که ملت بالاخص دانشجویان باید هوشیار باشند و با توجه به فرامین ولایت نقشه دشمن را خنثی کنند

ایشان خاطر نشان کرد: همه ما باید در مسیر و اهداف شهدا گام برداریم و پرچمی را که از نسل های گذشته به ما رسیده، همچنان حفظ کرده و آن را صحیح و سالم به نسل های بعد بسپاریم

مرتضی خزایی ریاست دانشگاه آزاد منوجان در حاشیه برگزاری این جشن اظهار کرد: دانشگاه باید بتواند یک جنبش نرم افزاری همه‌جانبه و عمیقی در اختیار این کشور و این ملت بگذارد تا کسانی که اهل کار و تلاش هستند با پیشنهادها ، با قالب ها و نوآوری های علمی خودی بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکرات و ارزش‌های اسلامی را بالا ببرند.

خزایی افزود: دانشجویان باید غالب یا بیش غالب از بدنه دانشجویی کشور، مجموعه متعهد و دارای احساس مسئولیت نسبت به آرمان‌های دانشجویی باشند.

وی ادامه داد: یکی از این آرمان‌ها مسئله علم، دومی عدالت‌خواهی و سومین آرمان، آزاداندیشی و آزاد خواهی است.

ایشان افزود: در زمینه عدالت‌خواهی با مطالعه قانون اساسی می توان فهمید که اگر ما بخواهیم‌ عدالت اجتماعی را با همان مفهوم متعارفی که همه می فهمیم تحقق بخشیم باید از کدام دستگاهها چه توقعات داشته باشیم.

خزایی ابراز داشت: امروزه باید دانشجویان،ضد نیکسون،ضد آمریکا ، ضد سلطه و نماد مبارزه با استکبار باشند.

ایشان خاطرنشان کرد: دانشجویان ضمن تحصیل علم باید بتوانند در ابعاد مختلف از جمله بینش سیاسی ، تفکر دینی و تهذیب نفس در جهت خودسازی و استقلال کشور تاثیرگذار باشند و همانطور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند دانشجو سه رکن اصلی را باید مد نظر داشته باشد که همان تحصیل، تهذیب و ورزش میباشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی منوجان بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی منوجان در حال حاضر قریب به ۷۰۰ دانشجو دارد که در ۲۰ رشته تحصیلی در حال تحصیل هستند.

وی اشاره ای به مشکلات دانشگاه کرد و گفت: عمده مشکل دانشگاه منوجان کمبود فضای آموزشی است که امیدواریم با اقدامات انجام شده در آینده این مشکل رفع گردد.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi