تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۵در ۱۱:۴۲ ب٫ظ کد خبر:13761

اولین فرماندار زن ایران را ببینید

اولین فرماندار زن ایران را ببینید اولین فرماندار زن ایران حمیرا ریگی اولین فرماندار ایران از قوم بلوچ و اهل سنت است که در فروردین ماه امسال به عنوان فرماندار شهرستان قصر قند استان سیستان و بلوچستان منصوب شد. حمیرا ریگی اولین فرماندار زن ایران را ...

اولین فرماندار زن ایران را ببینید

اولین فرماندار زن ایران حمیرا ریگی اولین فرماندار ایران از قوم بلوچ و اهل سنت است که در فروردین ماه امسال به عنوان فرماندار شهرستان قصر قند استان سیستان و بلوچستان منصوب شد.

حمیرا ریگی اولین فرماندار زن ایران را ببینید

حمیرا ریگی برای نخستین بار کار خود را به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان قصرقند روز پنج شنبه ۲۸ فروردین آغاز کرد. وی از جامعه بانوان بلوچ و اهل سنت سیستان و بلوچستان متولد ۱۳۵۴ است و افزون بر ۲۰ سال تجربه در دستگاههای مختلف از جمله به عنوان رییس اداره بهزیستی و بخشدار مرکزی چابهار مجموعا به مدت ۷ سال داشته است.

ریگی همچنین مشاور مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان، دبیر کمیسیون امور بانوان فرمانداری چابهار و دبیر کمیسیون شورای شهر چابهار بوده است.

وی یکی از افراد فعال در ایجاد صلح و سازش هفته گذشته میان دو طایفه ریگی و شهرکی در این منطقه بود؛ این دو طایفه در جنوب سیستان و بلوچستان از ۱۳ سال پیش به سبب یک فقره قتل دچار اختلاف شده بودندکه با بخشش قاتل صلح و سازش میانشان برقرار شد.

شهرستان قصرقند در ۶۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان و حدفاصل شهرستانهای چابهار، نیکشهر و سرباز با داشتن آب فراوان و هوای مرطوب قطب کشاورزی بویژه در محصولاتی همچون انبه، برنج، خرما و پرتقال محسوب می شود. عکس هایی از یک روز زندگی اولین فرماندار زن بلوچ را در زیر می بینید.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi