تاریخ انتشار:۰۱ مرداد ۱۳۹۶در ۸:۲۰ ب٫ظ کد خبر:15423

تودیع و معارفه ریاست دادگستری کهنوج و دادستان قلعه گنج

طی احکامی جداگانه از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ، سجاد افشار منش به عنوان دادستان عمومی و انقلاب دادگستری شهرستان قلعه گنج وسهراب سالاری به عنوان ریس دادگستری جدید شهرستان کهنوج منصوب شدند. آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان ...

طی احکامی جداگانه از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ، سجاد افشار منش به عنوان دادستان عمومی و انقلاب دادگستری شهرستان قلعه گنج وسهراب سالاری به عنوان ریس دادگستری جدید شهرستان کهنوج منصوب شدند.
آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان کهنوج ظهر امروز با حضور یدالله موحد رئیس‌کل دادگستری استان کرمان برگزار و سهراب سالاری به عنوان رئیس جدید دادگستری کهنوج معرفی شد.
یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در این مراسم اظهار داشت: از مهمترین وظایف دادستان مقابله با عوامل ناامنی و برخورد قاطع و بی‌رحمانه با اخلال کنندگان نظم و امنیت عمومی است.
وی به نقش دادستان در عرصه اقتصاد مقاومتی اشاره داشت و گفت: از جمله مقاماتی که در عرصه اقتصاد مقاومتی می‌توان ایفای نقش کند، دادستان است و این مقام قضائی به عنوان مدعی‌العموم و به نمایندگی از جامعه وظایف بسیار مهم و خطیری را عهده‌دار است.
موحد تصریح کرد: پاسداری از امنیت عمومی و دفاع از حقوق مظلوم از جمله وظایف مهم دادستان است و از جلوه‌های مهم حقوق عامه برخورداری توده‌های مردم و آحاد ملت از امنیت است.
وی ادامه داد: امنیت عنصر ارزشمندی است که می‌توان به جرأت آن را مساوی با زندگی دانست و نبود آن را برابر با فروپاشی زندگی انسان برشمرد.
رئیس کل دادگستری کرمان بیان داشت: وظیفه حاکمیت است که با همه امکانات قوای نظامی و انتظامی به دور از نگرش‌های سیاسی منافع گروهی و یا منطقه‌ای درصدد حفظ امنیت و آرامش جامعه بشری برای ایجاد یک زندگی سالم باشند.
وی با بیان اینکه امنیت گواراترین نعمت در زندگی است، گفت: همه باید قدردان این نعمت الهی که از برکات نظام جمهوری اسلامی و ثمره تلاش همه جان برکفان نیروهای مسلح و فرزندان این ملت است را بدانیم و در این مهم مشارکت کنیم.
موحد یادآور شد: امنیت ملی و داخلی توسط یک سازمان یا یک نهاد خاص تامین نمی‌شود، تدابیر امنیتی و اقدامات تامینی نیاز به مشارکت عمومی دارد.
وی افزود: از مهمترین وظایف دادستان مقابله با عوامل ناامنی و برخورد قاطع و بی‌رحمانه با اخلال کنندگان نظم و امنیت مردم است، اما به تنهایی قادر به انجام این وظیفه نیست.
موحد بیان داشت: دادستان زمانی در اجرای وظایفش موفق خواهد بود که سایر اعضای شورای تامین و نهادهای امنیتی انتظامی مقدتر و توانمند در کنارش قرار داشته باشند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi