تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۶در ۱:۴۵ ب٫ظ کد خبر:15620

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: جلوگیری از بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد از طریق مهارت آموزی

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان تاکید کرد: جلوگیری از بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد از طریق مهارت آموزی برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی ویژه معتادین از بازگشت مجدد معتادان به چرخه اعتیاد جلوگیری می کند ...

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان تاکید کرد:
جلوگیری از بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد از طریق مهارت آموزی

برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی ویژه معتادین از بازگشت مجدد معتادان به چرخه اعتیاد جلوگیری می کند
به گزارش مکران :محمد علی حمیدیان در اختتامیه کارگاه آموزشی تربیت مربی ویژه مسئولین مراکز ماده۱۵ که جهت آشنا نمودن این افراد با روش های نوین برخورد با معتادین به مدت دو روزدر محل این معاونت برگزار شد. اظهار داشت : مطابق آمار بیش از ۹۰ درصد معتادین متجاهر پس از بهبود دوباره به چرخه اعتیاد برمی گردند و از علل مهم این بازپشت را عدم مهارت های لازم سبک زندگی دانست.
وی افزود : این افراد با شرکت در دوره ها ی مهارت آموزی می توانند ضمن کسب مهارت های لازم از جمله مهارت نه گفتن، اعتماد به نفس لازم را کسب نمایند که این امرنیز می تواند در کنار سایر عوامل در جلوگیری از بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد موثر باشد.

وی تصریح کرد : فرهنگ سازی و آموزش مهارت‌های زندگی و دانش در رفتار یکی از مهمترین راهکارهای نهادینه شدن قانونمداری در سطح جامعه است.

حمیدیان با اشاره به اهداف این طرح گفت: توانمند سازی بهجویان مبتلا به سوءمصرف مواد روانگردان مستقر در کمپ در جهت پرهیز از لغزش ها، تقویت باورهای مذهبی، پیشگیری از لغزش و عودِ بهبودیافتگان و فعالیت های مثبت اجتماعی و گسترش ارتباطات مثبت و پرهیز از روابط نامناسب از جمله اهداف برگزاری این دوره ها است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP