تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۳۹۶در ۶:۰۳ ب٫ظ کد خبر:15629

چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن برای اولین بار در شهرستان میناب برگزار می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن  برای اولین بار در شهرستان میناب خبرداد و گفت : استفاده از پتانسیل و ظرفیت های قرآنی شهرستان ها، شناسایی و معرفی استعدادهای قرآنی و همچنین شناساندن جاذبه های گردشگری مناطق ...

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان از برگزاری چهلمین دوره مسابقات استانی قرآن  برای اولین بار در شهرستان میناب خبرداد و گفت : استفاده از پتانسیل و ظرفیت های قرآنی شهرستان ها، شناسایی و معرفی استعدادهای قرآنی و همچنین شناساندن جاذبه های گردشگری مناطق مختلف استان هرمزگان ازجمله اهداف انتقال محل برگزاری مسابقات از مرکز استان به شهرستان تاریخی میناب است.
حجت الاسلام محمد طاهر گرایلی بیان داشت :  در این دوره از مسابقات ۲۳۵ متسابق متشکل از ۱۲۰ نفر از برادران و ۱۱۵ نفر از خواهران  در رده سنی بالای ۱۸ سال به مدت دو روز در رشته های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، ترتیل، قرائت، دعاخوانی و اذان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی ادامه داد : مرحله استانی این دوره از مسابقات از ۱۸ مرداد آغاز و تا ۲۰ مرداد با حضور  ۱۲ داور شامل ۲ داور بین المللی، چهار داور خارج از استان و شش داور استانی برگزار خواهد شد .
حجت الاسلام گرایلی همچنین از  برگزاری کرسی های تلاوت در بخش ها و روستاهای مختلف شهرستان میناب با حضور قاریان بین المللی، کشوری و استانی، برپایی کارگاه های آموزشی ویژه متسابقین، برپایی نمایشگاه های سبک زندگی ایرانی اسلامی و اعزام شرکت کنندگان در قالب تورهای گردشگری برای بازدید از جاذبه های میناب را از برنامه های جانبی این رخداد عنوان کرد.
انتهای پیام/آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi