تاریخ انتشار:۱۱ شهریور ۱۳۹۶در ۱۰:۵۸ ب٫ظ کد خبر:16024

نگاهی بر فرمانی تاریخی و دریچه امید محرومان بی سرپناه

به مناسبت هفته ای که گذشت، هفته دولت.   نگاهی بر فرمانی تاریخی و دریچه امید محرومان بی سرپناه "بنیاد مسکن انقلاب اسلامی" اشاره، بدنبال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و سلسله تدابیر و اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به مستضعفین جامعه، در تاریخ بیست و یکم فروردین ماه ...

به مناسبت هفته ای که گذشت، هفته دولت.

 

نگاهی بر فرمانی تاریخی و دریچه امید محرومان بی سرپناه
“بنیاد مسکن انقلاب اسلامی”
اشاره، بدنبال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و سلسله تدابیر و اقدامات صورت گرفته در راستای کمک به مستضعفین جامعه، در تاریخ بیست و یکم فروردین ماه سال پنجاه و هشت، توسط امام عزیزمان آن پیر عارف و ژرف اندیش خمینی کبیر (ره) که سالها و حتی دهه های آینده را برنامه ریزی و تدبیر مینمود دستور و فرمانی تاریخی صادر شد که کمتر کسی به نکات مثبت و تاثیر آن بر کشور و بخصوص قشر مستضعف و زجر کشیده از ظلم طاغوتیان پی برده بود.
فرمانی که هدف و اولویت اول آن تامین نیاز مسکن به ویژه برای محرومین بی سرپناه بود و آن چیزی نبود جز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) برای کمک به این امر مهم و حیاتی آحاد مردم نیازمند و محروم جامعه اسلامی ایران.
فرمانی که با گذشت دهه ها از عملیاتی شدن آن هر روز و هر سال دریچه های امید بیشتری را به روی مردم این مرز و بوم میگشاید.
باری؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این تاریخ با فرمان پیر جماران افتتاح و در تاریخ هفدهم آذر ماه سال شصت و شش اساسنامه ی آن نیز به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، از زمان افتتاح این نهاد خدمت رسان انقلابی و یادگار امام راحل (ره) کشور و بخصوص روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته رنگ و بویی دیگر به خود گرفت، توسعه ای که همراه با خانه دار شدن اقشاری که شاید داشتن سرپناه را برای خود امری دور از دسترس میدانستند بود.
این نهاد انقلابی همواره جز شفاف ترین سازمانها و ارگانهایی بوده که خدمات آن از زلزله رودبار و منجیل تا حادثه غم انگیز شهر بم و غیره برای مردم قابل لمس بوده و میباشد.
در سالهای اخیر با تدابیر و برنامه های به روز، علمی و کلانی که توسط ریاست عالی آن جناب مهندس تابش طراحی، ابلاغ و نظارت گردیده به همراه عملکرد جهادی مدیران کل در استانها و سخت کوشی بی ادعای پرسنل شهرستانها، رضایت مردم به خصوص محرومین بی سرپناه و روستاییان را از عملکرد این نهاد خدمتگذار دوچندان نموده که نظر سنجی ها و گزارشات مردمی بیان گر تصدیق این مهم میباشد که بیان شرح خدماتی اعم از ساخت مسکن محرومین، طراحی و اجرای طرح های هادی در روستاها و …… در این مقال نمیگنجد.
عالی ترین مرجع تصمیم گیری در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شورای مرکزی است و اعضا آن در فرمان معمارش امام راحل نیز قید شده که شامل: نماینده مقام معظم رهبری، نماینده دولت (وزیر راه و شهرسازی) و سه نفر از مهندسین و صاحبین علم ساختمان و شهرسازی میباشد که رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کل کشور نیز از میان این شورا انتخاب و منصوب میگردد.
و در پایان امید است با تلاش مدیران ارشد و پرسنل این نهاد مقدس شاهد رونق بیشتر مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور عزیزمان ایران اسلامی باشیم.

مجید طاهری سروتمین، خبرنگار و سردبیر منطقه جیرفت

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi