تاریخ انتشار:۲۱ شهریور ۱۳۹۶در ۱۰:۰۰ ب٫ظ کد خبر:16083

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم: خانواده زیر بنای توسعه است/ آموزش زیست مسلمانه در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم: خانواده زیر بنای توسعه است/ آموزش زیست مسلمانه در دستور کار قرار گیرد معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم گفت: می توانیم شهرستان قشم را به عنوان منطقه نمونه در حوزه تقویت بنیاد خانواده و آموزش زیست مسلمانه در کشور معرفی ...

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم: خانواده زیر بنای توسعه است/ آموزش زیست مسلمانه در دستور کار قرار گیرد

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم گفت: می توانیم شهرستان قشم را به عنوان منطقه نمونه در حوزه تقویت بنیاد خانواده و آموزش زیست مسلمانه در کشور معرفی کنیم.
مصطفی غلامپور بااشاره به منابع پر شمار دینی پیرامون اهمیت خانواده و پرورش فرزندان بیان کرد: برای آموزش زیست مسلمانه ی بچه ها برنامه ریزی شود و هفته ای نیم ساعت مسوولیت های اجتماعی، مهارت های زندگی، مسوولیت پذیری در قبال خود، خانواده، اساتید، سالمندان، طبیعت و حتی سایر موجودات، بر اساس تعالیم دینی آموزش داده شود. معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم با اذعان به این که بسیاری از برنامه ریزی ها در سطح کلان انجام می شود، تصریح کرد: در کنار  اجرای برنامه های کلان ملی، می توانیم در قشم با استفاده از منابع مختلف، در جهت تربیت نسلی فرهیخته و دارای شاخص های مورد توجه اسلام حرکت کنیم. غلامپور گفت همیشه گفته می شود در قشم دو مدیریتی حاکم است، هنر این است که از هر دو مدیریت به عنوان فرصت در جهت تخصیص و تزریق منابع بیشتر برای آموزش و پرورش فرزندان و حتی خانواده ها و سالمندان، بیشترین بهره را ببریم.
رئیس کارگروه اجتماعی فرهنگی شهرستان قشم، آرامش و سکون، عشق و علاقه و مهارت زندگی را سه حلقه مفقوده زندگی های امروزی ذکر و خاطر نشان کرد: در کشوری زندگی می کنیم که زمانی بچه ها را هر شب کنار سالمندان می نشاندیم تا درس زندگی یاد بگیرند، ولی متاسفانه امروز سالمندان خود را نادیده می گیریم و اصلا این مرحله را در چرخه زندگی نادیده گرفتیم. معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم اظهار داشت: نادیده گرفتن سالمندان و کمرنگ شدن نقش آن ها می تواند دلیل مهم سر گردانی و احساس بی هویتی نسل جدید باشد. معاون اجتماعی فرماندار قشم با بیان این که ۷۲درصد از جوانان کشوربسیار بیشتر از استاندارد جهانی در فضای مجازی سرگرم هستند افزود: جوان ایرانی به طور متوسط ۵ تا ۹ ساعت در روز وقت خود را در شبکه های مختلف مجازی سپری می کند در حالیکه نرم جهانی ۱۶  ساعت در ماه است.او کمرنگ شدن فاصله زوجین را یکی دیگر از مصائب دور شدن خانواده ها از تعالیم دینی و سنت های پر ارزش ملی دانست و گفت: ارتباط کلامی همسران در سال گذشته ۱۸ دقیقه در شبانه روز بود که امسال همین وقت ناچیز هم کمتر و ۱۵ دقیقه شده است.
مصطفی غلامپور در کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان قشم با انتقاد از نادیده گرفتن سالمندان در طراحی مبلمان شهری، از مسوولین شهری خواست؛ نسبت به رعایت حقوق این قشر دقت و حساسیت داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، کارگروه اجتماعی فرهنگی با هدف بررسی راهکارهای تقویت خانواده و تکریم سالمندان به ریاست مصطفی غلامپور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ظهر سه شنبه در فرمانداری این شهرستان برگزار شد

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi