تاریخ انتشار:۰۱ مهر ۱۳۹۶در ۳:۰۵ ب٫ظ کد خبر:16192

استاندار هرمزگان: آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است

به گزارش مکران استاندار هرمزگان گفت: آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و امروزه در کشورهای توسعه یافته بیشترین توجه و نظام برنامه ریزی معطوف به آموزش و پرورش است. "فریدون همتی" صبح امروز در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که در ...

به گزارش مکران استاندار هرمزگان گفت: آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و امروزه در کشورهای توسعه یافته بیشترین توجه و نظام برنامه ریزی معطوف به آموزش و پرورش است.

“فریدون همتی” صبح امروز در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که در دبیرستان دخترانه شاهد بندرعباس برگزار شد با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، بیان کرد: تقارن آغاز مدارس با دهه محرم را به فال نیک می گیریم و امیدواریم عزاداری همگان مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گیرد و باید بدانیم آنچه اکنون داریم همه به برکت خون شهدا و امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: آنچه کشور را می سازد همین دانش آموزان هستند و امیدوارم با جهاد در علم و دانش با روحیه بالا سال تحصیلی جدید را آغاز و با موفقیت پشت سر گذاریم.

همتی افزود: آموزش و پرورش بعد از خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و امروزه در کشورهای توسعه یافته بیشترین توجه و نظام برنامه ریزی معطوف به آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته اعتقاد دارند اگر در آینده بخواهند جهش های بزرگی را داشته باشند، این جهش معطوف به حوزه مدرسه  و دانش آموزان است و هزینه کردن در این بخش را بازگشت سرمایه می دانند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در کشورهای مانند ژاپن و کره، منابع طبیعی وجود ندارد و با تکیه بر نیروی انسانی برنامه ریزی ها صورت می گیرد.

وی ابراز کرد: ما باید آینده را در حوزه نیروی انسانی رقم بزنیم و به نسلی جهادگر، فداکار و نسلی که قله های دانش، علم و فناوری را بتوانند به راحتی کسب کنند نیازمند هستیم.

همتی اظهار کرد: با توجه مقام معظم رهبری و تلاشی که در دولت تدبیر و امید، علارغم مشکلات مالی که در چهارساله گذشته به دلیل تحریم ها و اقدامات ناجوانمردانه دشمنانمان با آن ها رو به رو بوده ایم، دولت بخش عظیم اش را در دو حوزه آموزش و پشتبانی از نیروهای مسلح برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران که مهمترین مطالبه مردم است صرف کرده است.

وی افزود: علارغم ناامنی های به وجود آمده در منطقه، با انسجام و همدلی ملت ایران، رهبری، دولت و همه نهادها تمام  توطئه های دشمنان ایران اسلامی خنثی شده است و امروز امنیت جمهوری اسلامی ایران بی نظیر است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در بستر امنیت است که می توان به توسعه شتاب داد، بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران توجه ویژه ای به بخش آموزش دارد و علی رغم مشکلات دولت، در این زمینه کوتاهی نکرده است و در این سال ها جهش قابل توجهی را در زمینه آموزش و پرورش شاهد بوده ایم ولی کافی نیست.

وی ابراز کرد: زمانی که امثال شهید حججی برای دفاع از اسلام به آن سوی مرزها می روند و می دانند شهادت در پیش روی آن ها است اما کوتاهی نمی کنند، ما مسئولین وظیفه داریم به پاس خون آن شهدا وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم.

همتی با بیان اینکه چرا دانش آموزان هرمزگان در ورود به دانشگاه ها بهترین رتبه ها را ندارند، تصریح کرد: باید مشکلات را ریشه یابی کنیم و مراتب بهتری از امروز را برای فرزندان این استان رقم بزنیم زیرا آینده کشور و انقلاب بر عهده این عزیزان است.

وی اضافه کرد: باید نسلی را تربیت کنیم که در دانش و فناوری سرآمد باشد و امروز شاهد آن هستیم که بخش هایی از کشور به دست فرزندان ایران اسلامی در حال توسعه است.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: قطعاً آینده متفاوتی نسبت به گذشته خواهیم داشت و امروز نسل ایرانی با ضریب هوشی بالای خود نشان داده که بیشترین توانایی را دارد.

همتی خاطرنشان کرد: در گذشته سیم خاردار که از تجهیزات ساده برای ایجاد مانع در برابر دشمن است را هم نداشتیم ولی امروز فرزندان این کشور موشک های قاره پیما می سازند و در حوزه هسته ای نیز به مراتب خوبی دست یافته ایم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر که آمریکا تهدید می کند برجام را به هم بزند، دنیا با آن ها همکاری نمی کند و این نشانه اقتدار و مسیر درست جمهوری اسلامی است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امیدوارم سال تحصیلی جدید برای کشور سالی پر از برکت باشد، افزود: خانواده ها به مجموعه آموزش و پرورش امیدوار هستند و موفقیت های این مجموعه را در امیدوارم در کنار دیگر نهادها شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: همه مجموعه ها در کشور به هم وابسته هستند و اگر احساس مسئولیت نسبت به این موضوع داشته باشیم کشوری آبادتر و منسجم تر را شاهد خواهیم بود.

همتی در پایان گفت: هرمزگان را باید به عنوان ایران نگاه کنیم، نگاه و برنامه ریزی هایم تنها برای اداره استان نخواهد بود زیرا ظرفیت ها و توانمندی هایی که در هرمزگان وجود دارد، علاوه بر نیازهای استانی باید بخشی از نیاز های کشور را تأمین کند و با تعامل می توانیم راه های جدید را بر خود بگشاییم.

انتظار این نباشد که بار سنگین آموزش تنها بر عهده آموزش و پرورش باشد

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در زمینه آموزش و پرورش انجام شده است ولی سهم بوجه کمی به این بخش اختصاص یافته است و نیاز به بودجه بیشتری برای تسریع در طی کردن مسیر توسعه دارد.

“مهناز احمدی” در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که در دبیرستان دخترانه شاهد بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: تقارن سال تحصیلی جدید با ایام عزاداری امام حسین (ع) و هفته دفاع مقدس را به فال نیک می گیریم و امیدوارم در این ایام هم ارزش های دفاع مقدس را به خوبی بشناسیم و به نسل جوان معرفی کنیم و هم در این ایام عزاداری با اهداف عالی مرتبه امام حسین (ع) آشنا شویم و راه آن حضرت را سر لوحه خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: از استاندار هرمزگان به دلیل دیدگاه بسیار خوبشان به آموزش و پرورش تقدیر می کنم و آینده خوبی را برای آموزش و پرورش در هرمزگان پیش بینی می کنم.

احمدی تصریح کرد: بر این باور هستم که آموزش و پرورش با همت همه دستگاه های اجرایی بارش به سر مقصد منظور خواهد رسید.

وی در ادامه به بیان پیام وزیر آموزش و پرورش در خصوص آغاز سال تحصیلی جدید پرداخت و افزود: آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان که سرمایه های اصلی مملکت هستند تبریک می گویم.

مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در هرم بزرگ آموزش و پرورش همه قرار است کمک کنیم تا اتفاق بسیار مبارکی به نام تعلیم و تربیت برای آینده سازی مملکت رقم بخورد و می طلبد همه دستگاه ها برای این سرمایه های عظیم در کنار یکدیگر تلاش کنند و انتظار این نباشد که بار سنگین آموزش تنها بر عهده آموزش و پرورش باشد و باید مدنظر باشد که تا دیگر دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش یار و یاور نباشند، پیشرفتی محقق نخواهد شد.

احمدی ابراز کرد: هرمزگان خود یک ایران محاسبه می شود و از مهمترین استان های استراتژیک کشور به شمار می رود و از قوم های مختلف کشور در این استان نماینده وجود دارد.

وی اظهار کرد: باید ارزش های انقلاب اسلامی را به دانش آموزان نسل جدید منتقل کنیم و برای اثر گذاری بهتر آموزش و پرورش نیاز به دیگر دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش وجود دارد.

این مقام مسئول اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در زمینه آموزش و پرورش انجام شده است ولی سهم بوجه کمی به این بخش اختصاص یافته است و نیاز به بودجه بیشتری برای تسریع در طی کردن مسیر توسعه دارد.

وی با بیان اینکه اگر اولویت دولت ها آموزش و پرورش نباشد مسیر توسعه به خوبی طی نمی شود، افزود: همه کشورهایی که حال توسعه یافته اند در زمینه آموزش و پرورش بسیار خوب کار کرده اند و اگر معلم ما دغدغه ای دیگر نداشته باشد بر تلاش خود می افزاید.

احمدی عنوان کرد: طبق نظر سنجی ها معلمین و فرهنگیان قابل اعتمادترین افراد برای جامعه هستند به همین جهت نیاز به فکر بکر برای این قشر وجود دارد و مدیر مدرسه ما نباید دغدغه تجهیزات مدرسه داشته باشد و باید همه فکر مسئولین آموزش و پرورش تنها ارتقای کیفیت آموزش باشد.

وی خاطرنشان کرد: در چهارچوب خشک مدرسه دانش آموز ما نمی تواند با تفکر خلاق آشنا شود و این امکان زمانی محقق می شود که دانش آموز ما با تجهیزات مورد نیاز کار کند تا ذهنش پرورش یابد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: امیدوار هستم با ورود استاندار جدید هرمزگان فصل جدید پویش در آموزش و پرورش شروع شود و جا دارد از استاندار سابق هرمزگان که همکاری های خوبی با آموزش و پرورش داشته است تشکر کنم.

قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi