تاریخ انتشار:۰۱ مهر ۱۳۹۶در ۴:۵۲ ب٫ظ کد خبر:16203

داعیه جزیره بین المللی بودن با مدارس فرسوده جمع نمی شود

مام جمعه شهرستان قشم: داعیه جزیره بین المللی بودن با مدارس فرسوده جمع نمی شود امام جمعه شهرستان قشم گفت: جزیره ای که داعیه ارتباط با دنیا و توسعه جهانی و بین المملی را دنبال می کند نباید خطر مدارس فرسوده، جان دانش آموزانش را تهدید کند. به ...

مام جمعه شهرستان قشم:
داعیه جزیره بین المللی بودن با مدارس فرسوده جمع نمی شود
امام جمعه شهرستان قشم گفت: جزیره ای که داعیه ارتباط با دنیا و توسعه جهانی و بین المملی را دنبال می کند نباید خطر مدارس فرسوده، جان دانش آموزانش را تهدید کند.
به گزارش  مکران به نقل از روابط عمومی آموزش وپرورش قشم، حجت الاسلام رضا جوکار در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبستان نجمیه قشم برگزار می شد، اظهار داشت: زنگ خطر در مدارس فرسوده قشم به صدا درآمده است و حضور دانش آموزان در برخی مدارس قابل اطمینان نیست و این زیبنده جزیره ای که به دنبال بین المللی شدن است و داعیه ارتباط و توسعه جهانی دارد،نیست.
وی با بیان اینکه هرچه زودتر باید شاهد جشن نبودن مدارس فرسوده در قشم برگزار شود، افزود: برای داشتن کشوری قدرتمند و پیشرفته در قدم اول باید محرومیت زدایی از چهره آموزش و پرورش دور شود و مسیر را برای تحقق دستگاه تعلیم و تربیت هموار ساخت.
جوکار ادامه داد: با توجه به پراکندگی روستا های قشم و دور بودن مدارس با مرکز این جزیره و همچنین نبود خانه معلم شهری و روستایی، باعث آوارگی دبیران مجربی که برای تدریس به این جزیره می آیند شده است و رفع این مشکل برای ارتقاء سطح علمی مدارس ضروری است.
امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: آموزش وپرورش نمی تواند به تنهایی مسیر همه پیشرفت ها را در جامعه فراهم سازد و همه دستگاه ها و اقشار مختلف جامعه باید به آموزش و پرورش در رسیدن به اهداف تعالی که همان رستگاری فردی و اجتماعی، توسعه کشوری و پیشرفت جامعه است، یاری برسانند.
نماینده ولی فقیه در جزیره قشم با تقدیر از زحمات صورت گرفته در منطقه آزاد قشم، گفت: فعالیت های مطلوب مدیر عامل منطقه آزاد قشم در زمینه های آموزشی و امکانات و تجهیزات سخت افزاری در مدارس صورت گرفته است قابل تقدیر است و نتایج آن در راه یابی دانش آموزان به دانشگاه های درجه یک کشور نمایان شده است.
این مسئول خاطر نشان کرد: عقب ماندگی های زیادی در مدارس شهر و روستا وجود دارد که با نگاه متوازن، باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که همه مدارس روستایی و شهری از امکانات مناسب برخوردار شوند.
جوکار با انتقاد از حرکت خزنده برای تمرکز زایی دانشگاهها در مرکز استان هرمزگان، اظهار داشت: در سال های گذشته قشم دارای دانشگاه های متعددی بوده که به علت تفکرات نامطلوب، دانشگاه ها یکی پس از دیگری از قشم جمع و در مرکز استان دایر شده اند.
امام جمعه شهرستان قشم بیان داشت: سیاست انقلاب اسلامی توسعه مراکز آموزشی و دانشگاهی در شهرهای مختلف است به گونه ای که فرصت تحصیل برای همگان میسر و آسان گردد نه اینکه تمام آنها را در مرکز استان ها دایر و افراد در شهرهای دیگر برای تحصیل علم با مشکلات زیادی مواجه گردند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi