تاریخ انتشار:05 آبان 1396در 9:03 ب.ظ کد خبر:16393

امام جمعه شهرستان قشم :پیاده روی اربعین اتحاد بین مسلمین و سایر مذاهب به همراه دارد

امام جمعه شهرستان قشم گفت: به گزارش  مکران از قشم:حجت الاسلام والمسلمین را جوکار در خطبه های نماز جمعه با عبدالله خواندن حضرت سیدالشهدا علیه السلام، اظهار کرد: امام حسین علیه السلام بواسطه عبودیت به شخصیتی ماوراء تاریخی و بین المللی مبدل شده است که به ...

امام جمعه شهرستان قشم گفت:
به گزارش  مکران از قشم:حجت الاسلام والمسلمین را جوکار در خطبه های نماز جمعه با عبدالله خواندن حضرت سیدالشهدا علیه السلام، اظهار کرد: امام حسین علیه السلام بواسطه عبودیت به شخصیتی ماوراء تاریخی و بین المللی مبدل شده است که به تمام بشریت تعلق دارد.
جوکار تصریح کرد: اجتماع بزرگ پیاده روی اربعین حسینی بزرگ ترین اجتماع بشری درطول تاریخ بوده و اتحاد بین مسلمین و سایر مذاهب را به همرا دارد.
وی تفکر و آرمان حسینی را هدف و شعار مشترک حاضرین در اربعین عنوان و با بیان اینکه اجتماع بزرگ اربعین حسینی پدیدآورنده فرهنگ واحد دینی است که دشمن نیز به عظمت آن اذعان دارد، افزود: اربعینِ امسال تیر خلاصی بر پیکره داعش می باشد و تا دو ماه آینده اثری از این گروهک تکفیری بر جای نخواهد ماند.
امام جمعه قشم با عرض تسلیت بمناسبت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام، هشتم آبانماه سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمدحسین فهیمده را یادآور شد و گفت: امام راحل(ره) شهید فهمیده را رهبر و الگو خطاب کرد و نامگذاری این روز به نام بسیج دانش آموزی اقدامی بسیار زیبنده است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بیان اینکه شهیدان فهمیده و حججی از جمله هزاران نوجوان و جوان بسیجی کشور اند، ادامه داد: نوجوانان و جوانان امیدهای آینده ایران اسلامی هستند و ضرورت دارد مسئولین، تواندمندی جوانان را باور داشته و با فراهم آوردن زمینه های پیشرفت از آنان حمایت نمایند.
جوکار در تبیین لزوم مراقبت بیش از پیش خانواده ها از جوانان و نوجوانان، تشریح کرد: دشمن با بهره گیری از امکانات و فناوری روز دنیا در پی ایجاد فاصله بین نوجوانان و مکتب عاشورا و انقلاب است.
وی با تصریح این مطلب که امروزه جنگ نظامی اتفاق نخواهد افتاد و اقدامات آمریکا با هدف تفرقه افکنی و مقابله با نفوذ ایران و سپاه پاسداران در قلب ملت ها در حال انجام است، گفت: تمامی تحریم ها و صرف هزینه ها بخاطر وحشت آنان از صدور روحیه انقلابی و تفکر جهادی جوانان و نوجوانان ایران اسلامی به سایر کشورها می باشد.
امام جمعه قشم وجود عشق به شهادت در فرد فرد جامعه را موجب آسیب ناپذیری در برابر دشمن دانست و گفت: حضور شهدا در منطقه و شور ناشی از بصریت مردم در تشییع آنان بهترین پاسخ به تمام یاوه گویی های آمریکا است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار بدل شدن دانشگاه به مکانی فرهنگی و تقویت کننده تعالیم ارزش های دفاع مقدس را از جمله ثمرات تشییع و تدفین دو شهید گمنام دوران دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم برشمرد و تاکید کرد: متاسفانه جلسات مربوط به بارگاه شهدا در شهرستان تا کنون نتایج مطلوب و محسوسی در پی نداشته و ضرورت دارد مردم در این امر پیش قدم شده، منتظر نمانند.

بازدیدها: ۳۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi