تاریخ انتشار:۱۱ آبان ۱۳۹۶در ۸:۲۶ ب٫ظ کد خبر:16415

چرا فرماندار جیرفت در همایش پیاده روی سروتمین جبال بارز شرکت نکردند؟

چرا فرماندار جیرفت در همایش پیاده روی سروتمین جبال بارز شرکت نکردند؟ در مورخه ۹۶/۸/۵ در روستای کوهستانی سروتمین از توابع بخش جبالبارز شمالی شهرستان جیرفت حرکتی بجا و بینظیر با مشارکت اهالی روستا و بدون کمک از نهادهای دولتی و به بهترین وجه ممکن بنام ...

چرا فرماندار جیرفت در همایش پیاده روی سروتمین جبال بارز شرکت نکردند؟

در مورخه ۹۶/۸/۵ در روستای کوهستانی سروتمین از توابع بخش جبالبارز شمالی شهرستان جیرفت حرکتی بجا و بینظیر با مشارکت اهالی روستا و بدون کمک از نهادهای دولتی و به بهترین وجه ممکن بنام همایش پیاده روی خانوادگی صورت پذیرفت که نحوه برنامه ریزی و استقبال باشکوه مردم تحسین همگان را برانگیخت، مکران نیز همراه بانمایندگان سایر مطبوعات و خبرگزاری جمهوری اسلامی اقدام به تهیه گزارش و پوشش خبری این رویداد نمود. اما عدم حضور فرماندار جیرفت و حتی معاونین فرمانداری (به رغم دعوت قبلی مسوولین بومی همایش از ایشان و اعلام حضور یافتن فرماندار) موجب دغدغه خاطر و نگرانی اهالی شریف جبالبارز گردید به طوری که برخی از شرکت کنندگان این موضوع را توهین به مردم جبالبارز قلمداد نمودند که ما را بر آن داشت با اقای حمیدطاهری فعال سیاسی – اجتماعی اصلاح طلب و از مدیران سابق شهرستان جیرفت که مسوول و هماهنگ کننده همایش بودند مصاحبه ای اختصاصی ترتیب دهیم و لحظاتی را با ایشان در فضایی صمیمی به گفتگو بنشینیم:

۱- با سلام لطفا خودتان را معرفی و هدف از برگذاری همایش پیاده روی خانوادگی آن هم در منطقه ای متفاوت در دامان طبیعت کوهستانی بیان بفرمایید؟
بنام خداوند جان و خرد، حمید طاهری هستم مدیر بازنشسته بنیاد مسکن اهل روستای سروتمین جبالبارز، اهم اهداف این همایش بزرگ تحقق منویات مقام عظمای ولایت در خصوص نهادینه نمودن ورزشهای همگانی در جامعه و همچنین سلامت خانواده، ایجاد وحدت و همدلی و سوق دادن مسیر ورزشهای همگانی از محیطهای پر دغدغه شهری به دامان پاک طبیعت بود که الحمدلله با تلاشهای اهالی بخصوص مدیر، مسوول تبلیغات و دبیر همایش و دهیار محترم روستای سروتمین به نحو قابل قبولی برنامه ریزی و اجرا شد که استقبال بینظیر و باشکوه مردم موجب تحقق یافتن اهداف فوق گردید.
۲- جناب طاهری باتوجه به اینکه روستای سروتمین با شهر جیرفت فاصله نیم ساعته دارد و از سویی با پایان یافتن تابستان اکثر مردم از روستا به شهرجیرفت مهاجرت میکنند(بجز تعداد انگشت شماری خانواده کوچک) چگونه جمعیتی نزدیک به سه هزار نفر در روز همایش به این روستا آمدند و آیا فضای متفاوت روستا با شهر در این خصوص نقشی داشته یا خیر؟
قطعا فضای متنوع، متفاوت و آرام روستا در قیاس با فضاهای پر هیاهوی شهری همراه با تاکیدهای رهبری مردم را به این منطقه ترغیب و جذب نمود و از سویی تلاشها و پیگیری های مسولین همایش و استفاده مفید از فضای مجازی (انتشار دعوتنامه) بسیار تاثیر گذار بود که این استقبال باشکوه بار دیگر استعدادهای بالقوه روستاها را به نمایش گذاشت.
۳- با توجه به بررسی های مکران و گفتگو با اقشار گوناگون در روز همایش( که واقعا بینظیر بود) همگی بخصوص اهالی جبالبارز از عدم حضور فرماندار یا احدی از معاونین ایشان(با توجه به دعوت قبلی و اعلام حضور کتبی که در دستور ایشان مشاهده نمودم) در این گردهمایی ابراز تاسف کردند و بعضا از آن بعنوان قهر نمودن سریالی فرماندار با مردم جبالبارز شمالی یاد کردند نظر شما در این خصوص چیست و آیا تا کنون نماینده دولت تدبیر و امید در جیرفت پاسخی جهت تنویر افکار عمومی مردم جبالبارز و رفع ابهامات موجود ارائه نموده اند یا خیر؟
قبل از برگذاری همایش پیاده روی جناب آقای امینی روش فرماندار محترم جیرفت اعلام نمودند که در همایش حضور خواهند یافت و حتی به صورت مکتوب (که تصویر آن را مشاهده نمودید) به معاونت محترم سیاسی-اجتماعی خود مرقوم نمودند که در پیاده روی شرکت خواهند کرد و دلیل نصب بنر خیرمقدم گویی که حضرتعالی در گزارش قبلی خود به آن اشاره نمودید همین امر بوده است و قبل از روز برگذاری همایش مجدد هم با ایشان تماس گرفته شد که متاسفانه ایشان پاسخ ندادند و روز همایش نه جناب فرماندار و نه احدی از معاونین محترم فرمانداری برغم انتظار مردم فهیم و مهمان نواز جبالبارز در پیاده روی شرکت ننمودند که باعث تعجب و تاسف شرکت کنندگان گردید و بنده هم از انگیزه آن بی خبر هستم و پاسخ این ابهامات را فقط خود ایشان میتوانند بیان نمایند.
۴- آیا بنظر شما (که فعال سیاسی-اجتماعی اصلاح طلب و اتفاقا مورد وثوق هر دو جریان سیاسی موجود در شهرستان میباشید) چنین حرکتهایی تاثیری در رای مردم به کاندیدای تفکر اصلاح طلبی در آینده خواهد داشت یا خیر(با توجه به اینکه در انتخابات گذشته جناب دکتر روحانی در شهرستان جیرفت کمترین رای را در بین رقبای خود داشتند)؟
قطعا و یقینا گرایش مردم به سوی هر تفکر و جریانی ارتباط مستقیم با عملکرد و خوش قولی های رجال آن جریان دارد و نمیتوان تاثیر آن را نادیده گرفت. اما پایین بودن رای جناب دکتر روحانی در ماراتن انتخاباتی دور دوم ریاست جمهوری شان در شهرستان جیرفت نسبت به سایر رقبای محترم به نظر اینجانب ضعف تبلیغات و عدم برنامه ریزی ستاد تبلیغات انتخاباتی ایشان در جیرفت بودانشاالله در مجالی دیگر به آن خواهیم پرداخت.
۵-جناب طاهری ضمن تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار اینجانب قرار دادید، لطفا کلام آخر؟
بنده هم از شما و سایر عوامل سایت خبری وزین مکران که با حساسیت موارد و مسائل اجتماعی را رصد و دنبال کرده و در جهت تنویر افکار عمومی منعکس میکنید سپاسگذارم، همچنین از آحاد مردم بخصوص اهالی خونگرم جبالبارز، عوامل اجرایی همایش، بخشدار محترم جبالبارز شمالی، فرماندهی و پرسنل سختکوش کلانتری جبالبارز، پرسنل هلال احمر، شبکه بهداشت جیرفت، اورژانس۱۱۵، آتشنشانی، اصحاب رسانه و خبرگذاری صدا و سیما که ما را در این همایش غیر انتفاعی همراهی نمودند صمیمانه تشکر مینمایم.

مهدیه سالاری/خبرنگار مکران-منطقه جیرفت
گزارش اختصاصی مکران

———————————————-

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP