تاریخ انتشار:۱۸ آبان ۱۳۹۶در ۱۲:۱۸ ب٫ظ کد خبر:16485

هیئت سرمایه گذاری عمان از ظرفیت های قشم بازدید کردند

هیئت سرمایه گذاری عمان از  ظرفیت های قشم بازدید کردند هیئت تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری کشور عمان در سفر به  قشم  با برخی ظرفیت و توانمندی های این شهرستان از نزدیک آشنا شدند. به گزارش مکران :فرماندار این شهرستان در نشست مشترک کارگروه صادرات غیر نفتی ...

هیئت سرمایه گذاری عمان از  ظرفیت های قشم بازدید کردند

هیئت تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری کشور عمان در سفر به  قشم  با برخی ظرفیت و توانمندی های این شهرستان از نزدیک آشنا شدند.

به گزارش مکران :فرماندار این شهرستان در نشست مشترک کارگروه صادرات غیر نفتی این شهرستان با هیئت تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری عمان اظهار داشت: عمان به عنوان کشور دوست و برادر  همواره  مورد وثوق جمهوری اسلامی  ایران بوده است. او در تشریح توانمندی های شهرستان قشم به کارخانه های سیمان و تولید در و پنجره اشاره و  خطاب به هیئت عمانی بیان کرد: تولیدات مصالح ساختمانی شهرستان قشم می تواند با شرایطی مناسب و آسان در اختیار فعالیت های ساخت و ساز کشور شما  قرار گیرد.

رئیس کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان قشم، حوزه آبزی پروری بخصوص پرورش ماهی در قفس و میگو را یکی دیگر از ظرفیت های این شهرستان ذکر کرد که می تواند بخش قابل توجهی از نیاز مردم عمان را تامین کند.

علیرضا نصری به اتمام طرح مطالعاتی و اختصاص ۲۷۰ هکتار زمین زراعی برای کشت گلخانه ای اشاره و اضافه کرد: این طرح علاوه بر تامین نیاز صیفی و سبزیجات درون شهرستانی قادر خواهد بود تهیه مایحتاج مردم عمان را بر عهده بگیرد.

او وجود ظرفیت های ویژه گردشگری اعم از؛  جاذبه  و چشم اندازهای طبیعی و اماکن فرهنگی تاریخی را مقصد مناسبی برای گردشگران عمانی برشمرد. فرماندار در همین ارتباط از  کاشانه های میهمان روستائی  یاد کرد که  در نهایت سادگی و ظرافت با اتکا به آداب و سلائق محلی محیطی در خور توجه و تحسین را برای گردشگران فراهم ساخته اند.

علیرضا نصری وجود منطقه آزاد و امکان استفاده از قوانین و مقررات صادرات و واردات این مناطق و  معافیت های مالیاتی را از دیگر  امتیازات فعالیت های تجاری،اقتصادی و سرمایه گذاری  در قشم عنوان کرد.

بر اساس  این خبر هیئت ۱۶ نفره تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری عمان بهمراه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان قشم  با برخی فرصت های سرمایه گذاری و صادراتی  شهرستان آشنا شدند. فعالین اقتصادی عمانی در سفر یک روزه به قشم از کارخانه  تولید انواع پنجره یو. پی. سی(upvc) کارخانه سیمان، اسکله کاوه و پالایشگاه نفت سنگین و کاشانه محلی مهمان دفاری بازدید کردند و سپس در نشست مشترک با کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان قشم به بررسی ظرفیت های تجاری، اقتصادی و سرمایه گذاری  در قشم و راه های توسعه مبادلات پرداختند

گفتنی است؛ کارگروه  توسعه صادرات غیر نفتی شهرستان به ریاست فرماندار، دبیری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت  و عضویت ادارات گمرگ، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت نفت، نماینده تجار شهرستان، جهاد کشاورزی، تعاونی مرزنشینان، شیلات، نیروی انتظامی، دریابانی، بنادر و کشتیرانی و نماینده سازمان منطقه آزاد برای تقویت صادرات غیر نفتی و فراهم ساختن زمینه سرمایه گذاری خارجی و یافتن بازار مناسب  تولیدات داخلی با تکیه بر منافع بلند مدت کشور تلاش می نماید.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi