تاریخ انتشار:۰۷ آذر ۱۳۹۶در ۹:۳۳ ق٫ظ کد خبر:16628

سومین تجمع صنفی ماهی فروشان و سرمایه گزاران بازار بزرگ ماهی در بندرعباس صورت گرفت

به گزارش مکران از آنجایی که پروژه بازار ماهی فروشان بندرعباس در سال ۱۳۹۰ در راستای ساماندهی دستفروشان ماهی فروش در این شهرستان بود لذا  با حضور استاندار وقت هرمزگان و سایر مسئولان محلی و استانی عملیات احداث این پروژه در بوستان پشت شهر بندرعباس ...

به گزارش مکران از آنجایی که پروژه بازار ماهی فروشان بندرعباس در سال ۱۳۹۰ در راستای ساماندهی دستفروشان ماهی فروش در این شهرستان بود لذا  با حضور استاندار وقت هرمزگان و سایر مسئولان محلی و استانی عملیات احداث این پروژه در بوستان پشت شهر بندرعباس به مساحت ۳۶ هکتار در اواخر بهمن همان سال آغاز شد.

با وجود اینکه استاندار وقت هرمزگان از مراحل ساخت این پروژه بازدید می کردند و هیچ گونه مانعی در ساخت آن وجود نداشت تا اینکه یک سال بعد رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی به دلیل عدم رعایت حریم ۶۰ متری دریا خواستار توقف این پروژه شد اما نه تنها متوقف نشد بلکه با وجود سرمایه های هنگفتی که از مالکان گرفته می شود مراحل ساخت ادامه داشت و مالکان برای دریافت کلید غرفه های خود لحظه  شماری می کردند.

اکنون این پروژه با وجود پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در کش و قوس های فراوانی قرار گرفته و برای تخریب آن پافشاری های بسیاری انجام می شود تا جایی که شاهد موج های اعتراض آمیزی از سوی مالکان این غرفه ها بودیم.

نخستین تجمع اعتراض آمیز دوم مهرماه ۱۳۹۶ وصبح امروز حدود ۳۰۰ نفر از ماهی فروشان بندرعباسی برای دومین بار مقابل استانداری هرمزگان تجمع و اعتراض خود را نسبت به عدم تحویل مغازه و امکان تخریب آنها اعلام کردند.

حال سومین تجمع در ۶ آذرماه سال جاری در مقابل بازار رخ داد و غرفه داران خواستار تعیین تکلیف اموال و تحویل غرفه ها به سهامداران شدند.

تعداد این سرمایه گزاران که قریب به ۳۰۰ نفر می رسد که درصورت عدم تعیین تکلیف متضرر  و از لحاظ مالی آسیب خواهند دید.

در حال حاضر باید منتظر ماند و پاسخ مسوولین در این رابطه را رسد کرد.

محمدرضا قنبرپور

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi