تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۶در ۶:۵۷ ب٫ظ کد خبر:16711

قطعی هفت ماهه خطوط تلفن همراه در جاسک/ رئیس مخابرات:تجهیزات روستای جاسک کهنه، قدیمی است

به گزارش مکران به نقل از مکران نیوز؛ این روزها مساله ارتباطات یک مساله ای که نقش آن برای همه واضح است  و زندگی امروزی چنان با این ارتباطات و بستر های ایجاد شده بر مبنای موبایل و تلفن همراه درهم تنیده است که برای ...

به گزارش مکران به نقل از مکران نیوز؛ این روزها مساله ارتباطات یک مساله ای که نقش آن برای همه واضح است  و زندگی امروزی چنان با این ارتباطات و بستر های ایجاد شده بر مبنای موبایل و تلفن همراه درهم تنیده است که برای هر فرد ما امکان جدا شدن یک هفته ای با موبایل و تلفن همراه برای ما امکان پذیر نیست.

از طرفی  چند سالی است که دولت ها  با هزینه های گزاف گام هایی در جهت دولت الکترونیک برداشته اند و برخی از خدمات خود را از مراجعه حضوری به مراجعه به ثبت در سایت های اینترنتی و اپلکیشن های تلفن همراه جابجا کرده اند و از حجم مراجعات خود کاسته اند و هم موجب تسریع و راحتی امورات اداری شده اند.

قطعی هفت ماهه خطوط تلفن همراه در هفت روستای جاسک

مجید شریفیان، عضو شورای اسلامی روستای زمین لشکری در گفتگو با مکران نیوز گفت: پانزده سال قبل که شرکت همراه اول در شهرستان جاسک شروع و اقدام به توزیع سیم کارت کرد یکی از دکل های خود را در روستای جاسک کهنه که هفت روستا  و مسیر ۲۰ کیلومتری جاده جاسک به میناب و جاسک به بشاگرد را پوشش آنتن می داد  راه اندازی و فعال کرد.

شریفیان گفت: این دکل همراه اول که روستا های گیگن ، بهمدی ، لافیک ، گزدان ، باغان ، کوئیک بالا و کوئیک پایین و همچنین مسیر های جاده بین راهی جاسک به میناب و جاسک به بشاگرد را تحت پوشش قرار می دهد که متاسفانه از ۶ ماه قبل این آنتن دکل همراه اول آنتن دارد ولی هیچ تماسی برقرار نمی شود و هیچ گوشی همراه اولی زنگ نمی خورد که باعث نگرانی و سردگمی ساکنین چند هزار نفری این محدوده از بخش مرکزی جاسک شده است که در طی این چند ماه بارها و بارها به اداره ی مخابرات شهرستان جاسک مراجعه و پیگیری کرده ایم که تا به حال منجر به حل این مشکل نشده است .

عضو شورای اسلامی روستای زمین لشکری گفت: شرکت همراه اول که در آمد های بسیار بالایی دارد چگونه برایش امکان راه اندازی و فعال کردن این دکل و ارائه خدمات برای این چند هزار مشترک وجود ندارد.

سیستم  تجهیزات جدید و قدیم همراه اول همخوانی ندارد

قاسم مرادی رئیس اداره مخابرات جاسک گفت: با مشکل پیدا کردن دکل همراه اول روستای جاسک کهنه که تجهیزات آن قدیمی بود هفته ی گذشته آنتنBTF  و رادیو دکل تلفن همراه روستای جاسک کهنه تعویض شده است که متاسفانه با سیستم دکل همخوانی ندارد و بایستی تجهیزات دیگر هم تعویض گردد تا این مشکل مرتفع شود .

رئیس اداره مخابرات جاسک گفت: در تعمیرات و آپدیت کردن دکل روستای جاسک کهنه۵۰ الی ۶۰ میلیون تومان هزینه شده است و در هفته های آینده تجهیزات جدیدی که مورد نیاز است در صورت خرید و رسیدن نصب و این دکل آنتن  دهی راه اندازی می شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi