تاریخ انتشار:۰۶ شهریور ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:1691

۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای جنوب کرمان در نظر گرفته شده است

  رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان: ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای جنوب کرمان در نظر گرفته شده است خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در حال حاضر انجام ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای جنوب استان کرمان در نظر گرفته شده است که اگر محقق ...

 

زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان:

۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای جنوب کرمان در نظر گرفته شده است

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در حال حاضر انجام ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای جنوب استان کرمان در نظر گرفته شده است که اگر محقق شود، چهره این منطقه دگرگون می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جیرفت، محمد مهدی زاهدی عصر امروز در نشست مشترک فرمانداران جنوب کرمان با وزیر کشور، اظهار کرد: در حال حاضر جنوب کرمان نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه است و باید در راستای تحقق این امر تلاش شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های منسجمی برای توسعه استان کرمان شکل گرفته است، افزود: همه باید برای پیشرفت روزافزون هفت شهرستان جنوبی استان کرمان با همدلی و وفاق تلاش کنند.

امام جمعه کهنوج نیز در این نشست با تاکید بر اینکه باید در کنار مثلث توسعه اقتصادی، مثلث توسعه فرهنگی در استان کرمان شکل گیرد، گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در جنوب کرمان وجود دارد.

حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ نماز جمعه در شهرهای مختلف جنوب استان برقرار است، تصریح کرد: دو مکان نیز برای نمازهای جمعه برادران اهل تسنن وجود دارد.

وی از وجود ۵ حوزه علمیه برای برادران و دو حوزه علمیه برای خواهران در جنوب استان کرمان خبر داد و اظهار کرد: تقویت حوزه‌های علمیه تنها راه پیشرفت مسائل فرهنگی در جنوب کرمان است.

امام جمعه کهنوج با تاکید بر اینکه باید یک مهندسی فرهنگی در جنوب استان شکل گیرد، گفت: باید رادیوی صدای جنوب ویژه مناطق جنوبی استان کرمان راه‌اندازی شود.

حجت‌الاسلام افشارمنش با تاکید بر اینکه سهم جنوب کرمان از صدا و سیما بسیار کم است، افزود: انتظار می‌رود دستگاه‌های فرهنگی از قبیل اوقاف، آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی در جنوب استان کرمان مستقل شوند.

وی خواهان راه‌اندازی معدن تیتانیوم جنوب استان کرمان شد و تصریح کرد: این معدن در کشور بی‌نظیر است.

امام جمعه کهنوج با اشاره به بحران فروش گوجه فرنگی در ابتدای امسال در جنوب کرمان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مردم از وقوع چنین بحرانی درباره فروش محصول خرمای خود دل‌نگران هستند که انتظار می‌رود دولت در این باره چاره‌اندیشی کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi