تاریخ انتشار:۲۴ دی ۱۳۹۶در ۱۱:۰۳ ق٫ظ کد خبر:16983

آب‌شیرین‌کن بندرعباس بخش کشاورزی استان را احیا خواهد کرد

به گزارش مکران عضو هیئت‌رئیسه‌ مجلس گفت: تحقق پروژه انتقال آب خلیج‌فارس و احداث آب‌شیرین‌کن بندرعباس به‌طور حتم بخش کشاورزی استان را احیا خواهد کرد. محمد آشوری  افزود: هدف ما از حضور میدانی کمسیون‌های مجلس در هرمزگان این است که هم مسائل و مشکلات مبنایی موجود ...

به گزارش مکران عضو هیئت‌رئیسه‌ مجلس گفت: تحقق پروژه انتقال آب خلیج‌فارس و احداث آب‌شیرین‌کن بندرعباس به‌طور حتم بخش کشاورزی استان را احیا خواهد کرد.

محمد آشوری  افزود: هدف ما از حضور میدانی کمسیون‌های مجلس در هرمزگان این است که هم مسائل و مشکلات مبنایی موجود در پروژه‌هایی که مربوط به کمسیون‌ها است موردبررسی قرار بگیرد و هم به‌نوعی راهکارهای جدید در جهت رفع این مشکلات داشته باشیم.

وی اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، پالایشگاه نفت بندرعباس و تأسیسات نفتی قشم از مهم‌ترین پروژه‌های بازدید شده بود که در جمع‌بندی صورت گرفته موانع و محدودیت‌های که بر سر راه پیشرفت پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس قرار داشت، در جلسه‌ای با حضور استاندار و اعضای کمسیون انرژی و نمایندگان استان هرمزگان بررسی شد.

آشوری با بیان اینکه یکی از بحث‌های جدی در ارتباط با رفع موانع و مشکلات بحث تأمین مالی است، خاطرنشان کرد: این پروژه در آستانه تکمیل فازهای دو و سه است و با پیگیری‌های انجام‌شده قرار است ۲۶۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به دستور رئیس‌جمهور به این پروژه تزریق شود تا شرایط فاز دوم و سوم به یک مرحله‌ای از ثبات برسد.

وی ادامه داد: امیدوارم هرچه زودتر این پالایشگاه به‌عنوان یک دستاورد ملی و یک پروژه‌ بزرگ ملی کار خود را تمام و کمال آغاز کند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس در خصوص دغدغه اشتغال مردم هرمزگان در پروژه‌های نفتی و گازی در استان، عنوان کرد: دغدغه‌ی دیگر موجود این است که اتفاقات بزرگ اقتصادی مثل پروژه بزرگ پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، نقشش در اختصاص اشتغال به نیروهای ماندگار استان به چه میزان است.

آشوری ادامه داد: این قول از جانب وزارت نفت، دولت و اعضای کمیسیون انرژی داده‌شده که با حمایت و پشتیبانی که در این زمینه صورت خواهد پذیرفت؛ ثبات در اشتغال شکل بگیرد و جبهه‌های جدیدی برای تأمین فرصت‌های شغلی برای مردم استان هرمزگان در پروژه‌های نفتی و گازی فراهم شود.

عضو هیئت‌رئیسه‌ی مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه آب‌شیرین‌کن بندرعباس و انتقال آب خلیج‌فارس به استان‌های کرمان و یزد، تصریح کرد: این پروژه قریب به ۷سال است که در دستور کار دولت قرارگرفته است و یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ملی کشور است که با مشارکت بخش خصوصی این اتفاق در حال رقم خوردن است.

وی اضافه کرد: از ابتدا چند موضوع اساسی مدنظرمان بود که در ابتدا این پروژه نباید مشکلات زیست‌محیطی داشته باشد، نکته بعدی این است که سهم استان از این تولید پایدار آب چقدر خواهد بود.

آشوری در پایان خاطرنشان کرد: براساس توافقاتی که صورت گرفته است ۳۵ درصد از این آب تولیدی به شهرها و روستاهای در مسیر و مجتمع‌های صنعتی استان هرمزگان اختصاص داده می‌شود که با تحقق آن به‌طور حتم بخش کشاورزی در استان احیا خواهد شد./ایسنا

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi