تاریخ انتشار:۰۱ بهمن ۱۳۹۶در ۱۲:۳۳ ب٫ظ کد خبر:17053

‍فرماندار کهنوج:بانک‌ها تسهیلات مشاغل خانگی را با ضامن بازاری ارائه دهند

به گزارش مکران ابوذر عطاپور در جلسه شورای اشتغال سهم اشتغال شهرستان را در زمینه مشاغل خانگی بیش از ۸۱۰ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: به ۸۴ نفر تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است. وی خطاب به مدیران بانک‌ها بیان داشت: بر اساس مصوبه ...

به گزارش مکران ابوذر عطاپور در جلسه شورای اشتغال سهم اشتغال شهرستان را در زمینه مشاغل خانگی بیش از ۸۱۰ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: به ۸۴ نفر تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی خطاب به مدیران بانک‌ها بیان داشت: بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال شهرستان کهنوج بانک‌ها باید برای مشاغل خانگی از مردم ضامن معتبر و بازاری درخواست کنند، نه ضامن کارمند و با یک ضامن کاسب و بازاری کار مردم را راه بیندازید.

عطاپور با بیان اینکه به هر نفر در زمینه مشاغل خانگی مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، تصریح کرد: مجموع اعتبارات تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی این شهرستان بیش از ۱۰ میلیارد تومان است که با سود زیر ۱۰ درصد پرداخت می‌شود.

وی سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) را از اشتغالزایی شهرستان کهنوج بیش از ۷ میلیارد تومان دانست و افزود: تعداد یک‌هزار و ۳۹۸ شغل بر اساس تعهد دستگاه‌های اجرایی در سال جاری باید ایجاد شود، بنابراین هر کسی در بحث معیشت مردم کوتاهی کند از نظر شرعی مسؤول است.

عطاپور با اشاره به اینکه در بحث اشتغالزایی روستایی در استان کرمان مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶ درصد برای طرح‌های اشتغالزایی روستایی پرداخت می‌شود، عنوان کرد: مجوز راه‌اندازی کارخانه تولید نانو کارواش با تولید ۶ محصول مختلف بهداشتی و بسته‌بندی در شهر کهنوج صادر شده است.

فرماندار کهنوج با بیان اینکه فناوری نانو مطرح شده در این کارخانه برای تولید شوینده خودرو و اماکن در کنار تولید محصولاتی دیگر است، ادامه داد: همچنین از این فناوری برای تولید مایع پاک‌کننده چربی، شیشه پاک‌کن، پودر ماشین لباسشویی و مایع دستشویی و ظرفشویی در این کارخانه استفاده می‌شود.

عطاپور از ایجاد مجتمع رفاهی‌خدماتی در کهنوج با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی خبر داد و افزود: این سرمایه‌گذار با سرمایه اولیه ۵ میلیارد تومان و ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی نسبت به راه‌اندازی این مجتمع اقدام می‌کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi