تاریخ انتشار:۰۹ بهمن ۱۳۹۶در ۱۲:۵۶ ب٫ظ کد خبر:17095

پایش آنفلوانزا، در طیور بومی واحدهای روستایی شهرستان حاجی آباد

به گزارش مکران رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد گفت: در راستای اهداف سازمانی و تاکید مدیر کل محترم دامپزشکی استان هرمزگان در خصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک، برنامه نمونه گیری از طیور بومی شهرستان به منظور پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزا به جهت شناخت ...
به گزارش مکران رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد گفت: در راستای اهداف سازمانی و تاکید مدیر کل محترم دامپزشکی استان هرمزگان در خصوص پیشگیری از بیماریهای مشترک، برنامه نمونه گیری از طیور بومی شهرستان به منظور پایش و مراقبت بیماری آنفلوانزا به جهت شناخت وضعیت سرمی طیور بومی، در ۶ روستای شهرستان انجام پذیرفت.

 دکتر احسان کریمی اظهار داشت: این شهرستان واجد ۲۴۰ واحد روستایی بوده که ۵ روستا بصورت تصادفی انتخاب شد و در مجموع تعداد ۹۶ نمونه سرمی از طیور بومی شامل مرغ و خروس و غاز، اخذ و به آزمایشگاه ارسال گردید.

وی افزود: پایش و مراقبت از واحدهای صنعتی طیور، اجرای گشت مشترک با محیط زیست و بازدید از آبگیرهای شهرستان، اجرای برنامه های آموزشی جهت مرغداران و … از سایر برنامه های دامپزشکی در مراقبت از بیماری آنفلوانزای پرندگان می باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان حاجی آباد از مرغداران، دامداران و روستائیان خواست: در صورت مواجهه با هرگونه تلفات غیرعادی در طیور بومی و پرندگان آزاد پرواز مانند کلاغ و گنجشک و … مراتب را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نمایند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سرد شدن هوا و چرخش بیشتر ویروس در محیط، رعایت تمامی ضوابط بهداشتی مورد تاکید کارشناسان اداره دامپزشکی را مد نظر قرار دهند تا واحد پرورش آنان درگیر این بیماری نشود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi