تاریخ انتشار:۳۰ تیر ۱۳۹۷در ۵:۱۷ ب٫ظ کد خبر:17665

پایانه شماره ۲ کانتینری بندرشهیدرجایی تا سه ماه آینده تکمیل می‌شود

به گزارش مکران مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی گفت: فاز ۳ پایانه کانتینری این بندر با اعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست که تا مرحله پایانی عملیات اجرایی آن دقیقاً یک هزار و ...

به گزارش مکران مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی گفت: فاز ۳ پایانه کانتینری این بندر با اعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان در حال اجراست که تا مرحله پایانی عملیات اجرایی آن دقیقاً یک هزار و ۳۶ روز آن باقی‌مانده است.

محمد راستاد در حاشیه‌ی بازدید از طرح‌های توسعه‌ای بندر شهید رجایی، اظهار کرد: خطوط ریلی ۲ و ۷ بندرشهیدرجایی با اعتباری ۱۵ میلیارد تومان کاملاً بازسازی‌شده و می‌تواند به رویکرد سازمان در بحث توسعه حمل کالا در بنادر از طریق ریل کمک کند.

وی افزود: همچنین بازدیدی از مراحل تجهیز کارگاه و روند عملیات اجرایی فاز ۳ طرح توسعه پایانه کانتینری بندر داشتیم که خوشبختانه روند فعالیت‌های آن بسیار خوب پیش می‌رود. این طرح با اعتباری بالغ‌بر ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار از جمله بزرگ‌ترین پروژه‌های توسعه‌ای بنادر کشور محسوب می‌شود که بر اساس برنامه زمان‌بندی پروژه، دقیقاً یک هزار و ۳۶ روز تا مرحله پایانی عملیات اجرایی آن باقی‌مانده است.

راستاد خاطرنشان کرد: در بخش تجهیز پایانه شماره ۲ کانتینری هم بازدیدی از کارگاه مونتاژ ۱۲ دستگاه جرثقیل کشتی به ساحل جهت جابجایی کانتینر ( گنتری کرین) با اعتبار ۱۰۲ میلیون یورو داشتیم. پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده شاهد تکمیل و بهره‌برداری کامل از این جرثقیل‌ها باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور اضافه کرد: همچنین ۱۵ دستگاه جرثقیل محوطه‌ای(ترانستینر) با اعتبار ۲۱ میلیون یورو با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال مونتاژ و نصب نهایی است. در تلاش هستیم هم‌زمان با گنتری کرین ها، از این ترانستینرها هم بهره‌برداری کنیم.

به گفته این مقام مسئول، پروژه تعمیرات اساسی اسکله شماره ۲۰ بندر شهید رجایی به همراه تعویض ضربه‌گیر اسکله‌های ۱۶ تا ۱۹ هم با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم ایجاد ظرفیت نفتی در بندر شهید رجایی، ساخت اسکله‌های جدید نفتی با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱۶۰ میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن در دست اقدام است که با افزایش سرعت کار قطعاً مسیر صادرات محصولات تولیدی پالایشگاه را تسهیل می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در جوار بندر، این زیرساخت می‌تواند در صادرات تولیدات و محصولات پالایشگاه و صنعت بانکرینگ کشور نقش مؤثری ایفا کند.

به گزارش ایسنا، با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مسئولان یک پایانه یخچالی و سردخانه در بندر شهید رجایی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز افتتاح شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP