تاریخ انتشار:۱۳ مرداد ۱۳۹۷در ۰:۱۵ ق٫ظ کد خبر:17721

تودیع و معارفه فرماندار میناب

شامگاه گذشته با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی ابوذرمهدی نخعی از سمت فرمانداری ویژه میناب تکریم و از این پس محمد احمدی سکان هدایت دومین شهرستان هرمزگان را بر عهده خواهد گرفت. به گزارش مکران به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس در ...

شامگاه گذشته با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی ابوذرمهدی نخعی از سمت فرمانداری ویژه میناب تکریم و از این پس محمد احمدی سکان هدایت دومین شهرستان هرمزگان را بر عهده خواهد گرفت.
به گزارش مکران به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، پنجشنبه شب مراسم تکریم و معارفه فرماندار ویژه میناب در سالن آموزشکده فنی آیت الله خامنه ای این شهر برگزار شد.
پر کردن خلاء وجودی فرماندار سابق تلاش مضاعفی را می طلبد
امام جمعه میناب در این آیین با تاکید بر درایت و کارایی فرماندار سابق میناب، گفت: تاکنون فرمانداری به این جامعیت ندیده بودم و باید یادآوری کنم که این انسان ها هستند که به جایگاه ها حرمت و شخصیت می بخشند.
حجت الاسلام معتمدی‌فر، اظهار کرد: آقای نخعی اهل تعامل و مشورت بود ولی بدون اینکه به احدی باج دهد این سمت را کنار گذاشت.
امام جمعه میناب به عمده عملکردهای وی اشاره کرد و گفت: راه اندازی بازارچه های مرزی، احداث مزارع پرورش میگوی کرگان و کلاهی، لایروبی خور تیاب و افزایش حق آبه کشاورزان مینابی از عمده ترین اقدامات وی در زمان تصدی گری فرمانداری میناب بود.
حجت الاسلام معتمدی‌فر خطاب به فرماندار جدید میناب، گفت: میناب با هیچ جای این استان قابل قیاس نیست و پر کردن خلاء وجودی فرماندار سابق، تلاش مضاعفی را می طلبد.
یکی از دغدغه‌های اصلی من حل بحران آب میناب بود
فرماندار سابق میناب در این آیین به اقدامات صورت گرفته خود اشاره کرد و گفت: طی هفته های آینده با پیگیری های انجام شده کلنگ بیمارستان دوم میناب که برخی افراد اصرار بر تجمیع با بیمارستان اول را داشتند، طبق کارشناسی انجام شده در مکان فعلی تعیین شده(ابتدای جاده تیاب) بر زمین زده خواهد شد.
ابوذر مهدی نخعی تعداد مدارس تخریبی میناب در سال گذشته را ۱۳۰ مدرسه عنوان کرد و افزود: با تلاش های مستمر به اندازه ۱۲ سال گذشته طی یک سال اخیر در میناب مدرسه ساخته شده یا در دست ساخت است.
وی، لایروبی خور تیاب بعد از ۳۳ سال را از اقدامات موثر خود در میناب دانست و بیان کرد: امیدواریم با احداث اسکله در این بندر بر رونق آن افزوده شود.
نخعی، میناب را غنی از منابع طبیعی و خدادادی نام برد و تصریح کرد: سال گذشته در اولین هدف بیش از ۷ هزار تن محصولات کشاورزان این شهرستان با رایزنی های انجام شده به کشور روسیه صادر شد که در سال جاری نیز پیش بینی ما بر این بود که این مقدار به بالای ۲۰ هزار تن برسد.
فرماندار سابق میناب بحران آب در این شهرستان را عمده ترین دغدغه خود طی این دوره دانست و خاطرنشان کرد: از بین دشت های بحرانی کشور، تنها دشت میناب در کنار دو پرونده ریزگرد های خوزستان و خشک شدن دریاچه ارومیه به شورای عالی آب کشور ارائه گردید.
با پرخاشگری آب در لوله ها جاری نخواهد شد
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز به بحران اب در کشور اشاره کرد و گفت: حالا که آب نیست من و شمای مدیر دولتی نباید یکدیگر را متهم کنیم و مطمئنا با پرخاشگری آب در لوله ها جاری نخواهد شد.
بهروز اکرمی ضمن درخواست از مردم در صرفه جویی آب، تاکید کرد: وظیفه مدیران دولتی این است که از تخصص نیروهایی استفاده کنند که به فکر تولید آب باشند.
وی عملکرد فرماندار سابق میناب را خالصانه و صادقانه خواند و اظهار کرد: امیدواریم با توجه به تجارب و تعهد، فرماندار جدید نیز در برطرف کردن مشکلات این شهرستان همواره گام بردارند و بتوانند اهداف دولت تدبیر و امید را در میناب پیاده کنند.
محمد احمدی فرماندار جدید میناب نیز در این مراسم، این شهرستان را مهد تمدن هرمزگان نام برد و اظهار کرد: امیدوارم بتوانم آنگونه که در شهرستان جاسک در مقطعی امانتدار این نظام بابرکت جمهوری اسلامی باشم در میناب نیز با همکاری و همیاری همه شما این توفیق را ادامه دهم.
به گزارش ایسنا، آیین تودیع و معارفه فرماندار میناب با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در حالی برگزار شد که حجت الاسلام ذوالقدر نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به برخی صحبت ها در فضای مجازی واکنش تندی نشان داد.

گزارش از عین اله چملی نژاد، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi