تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۷در ۸:۴۴ ب٫ظ کد خبر:17967

کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی در هرمزگان برگزار شد

به گزارش مکران-با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر ،زینلی تختی سرپرست اداره کل پدافند غیر عامل استانداری ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، مدیران و نمایندگان سازمان‌ها و ادارات استان صبح امروز در  سالن کنفرانس جمعیت هلال احمرهرمزگان کارگروه ...

به گزارش مکران-با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر ،زینلی تختی سرپرست اداره کل پدافند غیر عامل استانداری ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، مدیران و نمایندگان سازمان‌ها و ادارات استان صبح امروز در  سالن کنفرانس جمعیت هلال احمرهرمزگان کارگروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی برگزار شد.

علیرضا مظفری دبیر جلسه کارگروه گفت : مسوولیت کمیته امداد و نجات به جمعیت هلال احمر واگذار گردیده و با توجه به عملیات برون مرزی در مناسبت اربعین حسینی (ع) توسط مرکز پزشکی حج و زیارت و اهمیت مشارکت مردمی در این مراسم مقرر گردیده جمعیت هلال احمر با برگزاری جلسات با تشکل های مردمی متقاضی ارائه خدمات درمانی، در این مناسبت عظیم اقدام نماید.

وی تصریح کرد : به مناسبت اربعین حسینی (ع) جمعیت هلال احمر هرمزگان یکدستگاه آمبولانس ، یکدستگاه خودروی امدادی و نیرو های امدادگر جهت پوشش امدادی و ارائه خدمات امدادی به منطقه اعزام خواهند شد.

مظفری افزود : با توجه به برگزاری مانور زلزله در مدارس اقداماتی شامل تشکیل کمیته برگزاری مانور شهرستان ، شناسایی سه مدرسه و محله مجاور آن جهت برگزاری مانور فرضی ، آموزش پناهگیری و نحوه برگزاری مانور محله محور به دبیران و دانش آموزان مدارس  ، برگزاری مسابقات و برپایی نمایشگاه در روز اجرای مانور ، آماده نمودن محلات و آموزش افراد محلات انتخاب شده برای مانور فرضی ، تشکیل شورای ایمنی محلاتی که مانور در آنها برگزار می گردد، می بایست انجام گیرد .

دبیر جلسه اذعان داشت : جهت اجرای طرح زمستانه کلیه پایگاه های محور شرق ، غرب و شمال استان آماده خدمات به مسافرین هستند.

سرپرست اداره کل پدافند غیر عامل استانداری زینلی تختی نیز گفت : با تعلیم و آموزش می توانیم با بحران ها مقابله کنیم وزمانی که آموزش ببینیم می توانیم با درایت برای هر بحرانی راه حل داشته باشیم .

علی اعمی برنطین رییس کارگروه تخصصی امداد و نجات استان نیز افزود : باید قبل از بحران میان سازمان‌ها هماهنگی‌هایی ایجاد گردد تا در زمان بحران آمادگی کامل را داشته باشیم.

وی از کلیه دستگاه‌های اجرایی خواست که یک طرح جامع مدیریتی برای دستگاه مربوط خود تدوین نموده و تمام وظایف و عملکرد خود را در زمان حادثه تعریف نمایند.

اعمی برنطین گفت : زمانی در آموزش‎های خود موفق هستیم که بتوانیم رفتار جامعه را در برخورد با حوادث تغییر دهیم این موضوع مستلزم آموزش‎های تاثیر گذار، هدف‎دار و کار برنامه‎ای است.

وی در پایان بر لزوم گسترش آموزش های امدادی بویژه در مدارس تاکید نمود و همکاری کلیه دستگاه ها را جهت اجرای مانور زلزله در مدارس خواستار شد.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi