تاریخ انتشار:۱۵ مهر ۱۳۹۷در ۸:۵۵ ب٫ظ کد خبر:17970

همه اقشار جامعه باید با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنایی داشته باشند

به گزارش مکران-در همایش طلایه داران ترافیکی از نمونه های ترافیکی با حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان، سرپرست پلیس راهور ، فرمانده پلیس راه و جمعی از اعضای شورای ترافیک تجلیل شد. سرهنگ صالح پور سرپرست پلیس راهور استان هرمزگان در این مراسم گفت: ...

به گزارش مکران-در همایش طلایه داران ترافیکی از نمونه های ترافیکی با حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان هرمزگان، سرپرست پلیس راهور ، فرمانده پلیس راه و جمعی از اعضای شورای ترافیک تجلیل شد.

سرهنگ صالح پور سرپرست پلیس راهور استان هرمزگان در این مراسم گفت: حفاظت از جان نیروهای انسانی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اهمیت حفظ ایمنی در هنگام رانندگی را برشمرد و افزود: جلوگیری از تصادفات باعث تثبیت نیروی انسانی می شود.

صالح پور مهمترین علل رشد تصادفات و حوادث رانندگی را فقر فرهنگی، کاهش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، خودروها و جاده های نا ایمن، ضعف قوانین راهنمایی و رانندگی و همینطور نادیده گرفتن قوانین توسط افراد دانست و تصریح کرد:بیشترین تصادفات به همین دلایل است.

سرپرست پلیس راهور استان اظهار داشت: تصادفات منجر به فوت و جرح در استان به مدت ۴ سال پیاپی حدود پ۱۰ تا ۱۵درصد نسبت به میانگین کشوری کاهش داشته است و این نشان از تلاش همکاران ما در پلیس راهنمایی و رانندگی و همچنین درک و همکاری بالای مردم است.

عمده تصادفات جاده ای در ۳۰ کیلومتر انتهایی سفرها رخ می دهد

سرهنگ اسفندانی رییس پلیس راه استان نیز با بیان اینکه در سال ۹۶ و ۹۷ کاهش ۳ درصدی تصادفات جاده ای را شاهد بوده ایم به دلایل مختلف گفت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری باید سهم سازمان های مختلف در تصادفات و کاهش تصادفات مشخص گردد تا هرکسی بر حسب وظیفه این میزان را کاهش دهند و ایمنی مسافران نیز افزایش یابد.

این مقام انتظامی اظهار داشت عمده تصادفات جاده ای در ۳۰ کیلومتر انتهایی سفرها انجام می شود و شرق استان نیز بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان هرمزگان در بخشی از این مراسم اظهار داشت: استان هرمزگان نسبت به سایر استان ها در تلفات جاده ای ۱۰ درصد بهتر عمل کرده است اما همچنان میزان تصادفات بالا می باشد .

وی گفت:برای کاهش تلفات باید به سمت آموزش و فرهنگ سازی پیش برویم و این مهم باید در سنین کم صورت گیرد.

این فرمانده انتظامی در خصوص فرهنگ ترافیک تصریح کرد: همه اقشار جامعه باید با قوانین  راهنمایی و رانندگی آشنایی داشته باشند، لذا می طلبد تمام دستگاه های متولی در این امر پیش قدم باشند.

در پایان اضافه کرد:کاهش تصادفات و راه اندازی قرارگاه کاهش تصادفات از اولویت های ناجا می باشد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری بندرعباس نیز در این مراسم با اشاره به ایجاد ساز و کار مناسب جهت فرهنگ سازی ترافیک و با اشاره به مبلمان شهری و لزوم رعایت رانندگی صحیح گفت:از طلایه داران انتظار داریم همانند یک پلیس رفتار کنند و مسائل ترافیکی را مورد توجه قرار دهند.

هاشمی افزود: هزینه زیادی در ایجاد امنیت و ایمنی رانندگان می شود که باید با کمک همیاران و طلایه داران از هدر رفت آن ها جلوگیری شود.

عکس و خبر:محمدرضا قنبرپور

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP