تاریخ انتشار:۲۰ مهر ۱۳۹۷در ۲:۳۰ ب٫ظ کد خبر:18004

استاندار هرمزگان در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان استان: از زبان هنر برای حل مشکلات استفاده کنید

به گزارش مکران-دکتر فریدون همتی در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان استان هرمزگان خواستار استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف به خصوص شهرداری ها برای کمک به حوزه فرهنگ و هنر در هرمزگان شد و بیان داشت: در این زمینه می توان تفاهم نامه ...

به گزارش مکران-دکتر فریدون همتی در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان استان هرمزگان خواستار استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف به خصوص شهرداری ها برای کمک به حوزه فرهنگ و هنر در هرمزگان شد و بیان داشت: در این زمینه می توان تفاهم نامه ای را با شهرداری ها منعقد کرد که فرهنگسراهای شهرها در اختیار انجمن های فرهنگی و هنری قرار گیرند تا این انجمن بتوانند با انجام کار محتوایی استفاده مطلوبی از این امکانات داشته باشند.

وی ادامه داد: برای برگزاری مجدد جشنواره های مهمی همچون فیلم و عکس اردیبهشت و کنگره ملی شعر و داستان جوان در هرمزگان برنامه ریزی شود و ما حمایت لازم را از اجرای این جشنواره ها انجام خواهیم داد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه انجمن های فرهنگی و هنری می توانند در جامعه شور و نشاط ایجاد کنند، افزود: باید از ظرفیت این انجمن ها به ویژه در محلات حاشیه ای شهر بندرعباس که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند، استفاده شود تا برنامه های فرهنگی و هنری را با حمایت هایی که از آنها انجام می دهیم، در این محلات اجرایی کنند.

همتی با بیان اینکه استان هرمزگان از فرهنگ و هنر با قدمت و هنرمندان دلسوز و فهیم برخوردار است، تصریح کرد: هرمزگان در هرکدام از رشته های هنری از جمله موسیقی، نمایش، فیلم، عکس، شعر، داستان و دیگر هنرها از هنرمندان مستعدی برخوردار است که آثار فاخری را تولید نموده اند.

وی گفت: لباس محلی بانوان هرمزگان از جمله مولفه های فرهنگی این استان است که دارای حجاب کامل و تنوع بسیار خوبی است و بانوان این استان سالیان بسیاری است که به آن پایبند بوده و آن را حفظ کرده اند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید مولفه ها و شاخص های فرهنگی و هنری هرمزگان را برجسته و در سطح وسیع معرفی کنیم و از زبان نافذ هنر برای حل بسیاری از موضوعات و مسائل استفاده نماییم چون با اتکا به فرهنگ و هنر می توانیم جامعه ای سالم داشته باشیم.

همتی اضافه کرد: هرکدام از مقوله های زندگی نیازمند فرهنگ سازی است تا شرایط برای رفاه بیشتر مردم فراهم شود و این امر نشان دهنده اهمیت و جایگاه تاثیرگذار هنرمندان و اهالی فرهنگ است.

وی با تاکید بر لزوم نوآوری و خلاقیت در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری، اظهار داشت: از تمامی ایده ها و ابتکارات خلاقانه هنرمندان هرمزگان استقبال و آنها را مورد حمایت قرار می دهیم.

استاندار هرمزگان خواستار ایجاد پیوند میان هنر و گردشگری در هرمزگان شد و عنوان کرد: از ظرفیت جزایر و سواحل هرمزگان باید برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با هدف ایجاد شادابی و نشاط در جامعه استفاده کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi