تاریخ انتشار:۰۲ آبان ۱۳۹۷در ۱۱:۰۸ ق٫ظ کد خبر:18063

مدرس خبر داد: تحویل ۱۹ خودروی سنگین و نیمه سنگین به دهیاری های هرمزگان

به گزارش مکران-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: ۱۹ خودرو شامل ۱۶ خودروی نیمه سنگین و سه خودروی سنگین به دهیاری های هرمزگان تحویل داده شد. رضا مدرس در مراسم تحویل ماشین آلات به دهیاری های استان هرمزگان، عنوان کرد: این تعداد ماشین عمرانی و ...

به گزارش مکران-معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: ۱۹ خودرو شامل ۱۶ خودروی نیمه سنگین و سه خودروی سنگین به دهیاری های هرمزگان تحویل داده شد.

رضا مدرس در مراسم تحویل ماشین آلات به دهیاری های استان هرمزگان، عنوان کرد: این تعداد ماشین عمرانی و خدماتی با اعتبار ۱۰میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال خریداری و به منظور انجام فعالیت های عمرانی وارائه خدمات در روستاها به دهیاریهای استان تحویل شد.

وی تصریح کرد: خدمت رسانی وظیفه مسئولان است و امیدواریم دهیاران با نگه داری و بکار گیری مناسب از این خودروها بتوانند خدمت شایسته ای به مردم روستاها داشته باشند.

مدرس تاکید کرد: دولت با وجود محدودیت های مالی و اعتباری با هدف توسعه و عمران مناطق روستایی و رفاه روستائیان اعتبار مورد نیاز برای خرید این خودروها تامین کرده و دهیاران نیز باید ضمن دقت در نگه داری و حفاظت از این اموال، در بهره وری و استفاده مطلوب برای تمامی روستاییان از این خودروها اهتمام لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه مدیریت پسماند در داخل روستاها، از مهم‌ترین وظایف دهیاران است، گفت: روستاها نیز مانند شهرها زباله دارند، از این رو تعدادی از خودروهای در اختیار دهیاری ها به منظور جمع آوری زباله اختصاص داده شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان اضافه کرد: نظر به وابستگی معیشت و زندگی روستاییان به طبیعت و محیط اطرافشان و همچنین ضرورت حفظ محیط ‌زیست روستا، مدیریت پسماند روستایی یکی از اولویت‌های زیست‌محیطی محسوب می ‌شود.

وی تاکید کرد: تغییر الگوی مصرف روستاییان سبب افزایش پسماند تولیدی در روستاها شده که در این زمینه برای جمع‌آوری پسماند روستایی باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کرد.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi