تاریخ انتشار:۱۰ آبان ۱۳۹۷در ۱:۲۷ ب٫ظ کد خبر:18112

با حضور شهرداران قوی و موفق شهرها ساخته و اداره می شوند

به گزارش مکران-معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: با حضور شهرداران قوی و موفق شهرها ساخته و اداره می شوند و با اعتقاد به این مسئله ، سعی میکنیم مشکلات و مسائل شهرداری های استان را در حد توان برطرف نماییم. سیدمصطفی آیت اللهی موسوی در همایش ...

به گزارش مکران-معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: با حضور شهرداران قوی و موفق شهرها ساخته و اداره می شوند و با اعتقاد به این مسئله ، سعی میکنیم مشکلات و مسائل شهرداری های استان را در حد توان برطرف نماییم.

سیدمصطفی آیت اللهی موسوی در همایش شهرداران استان کرمان با اشاره به  آلایندگی معادن گفت:در قانون معادن، واحدهای صنعتی و معدنی که آلایندگی و خسارت ایجاد می کنند، و این خسارت همان عبور و مرور ماشی آلات و … است و که مغفول مانده است.

وی افزود: واحدهای صنعتی موظف شدند یک درصد فروش را به یک حسابی که در استان باز شده، واریز کنند و امیدوار هستیم بتوانیم از این محل برای جبران خسارت از معادن مصوبه لازم را اخذ نماییم.

معاون امور عمرانی استانداری گفت: برای افزایش سهمیه قیر پیگیری خواهیم کرد و برای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر مکاتبه کردیم و اعلام شده قانون بر این شهرها مترتب نیست.

موسوی جداسازی آب شرب از کشاورزی و فضای سبز را از موارد پیگیری شهرداران دانست  و بیان داشت: مشکلات اسناد اراضی، از طریق ثبت اسناد و دارایی پیگیری و مسئله حل شود.

وی همچنین بر حل مسائل مربوط به نیروی انسانی و تبدیل وضعیت در شهرداری های استان از مرکز کشور تاکید کرد.

به روز بودن، خلاقیت و ایجاد جاذبه سر لوحه کار شهرداران

در ادامه این همایش مدیر کل امور شهری با ارائه گزارش مختصری از شهرداری های استان گفت: در حال حاضر ۷۲ شهرداری در استان وجو دارد که از این تعداد ۷۱ شهرداری با شهردار و یکی با سرپرست اداره می گردد.

نژاد خالقی با اشاره به بودجه
۱۲۷۹میلیارد تومانی افزود: شهرداران استان بایستی از طریق اهمیت و جذب سرمایه گذاری با تعریف پروژه و در دستور کار قرار دادن آنها  بتوانند از طریق وام با سود پایین برای منطقه خود درامدزایی کنند.
وی همچنین پتانسیل  نیروگاه های خورشیدی و خرید ماشین الات با همکاری سازمان همیاری تهران، پیگیری شبکه دولت، را به شهرداران استان توصیه نمود و گفت: در بحث کمسیون ماده ۱۰۰ قانون را رعایت
و مطالعه قانون را در اولویت کارهای خود قرار دهید.
مدیرکل امور شهری استان در خصوص اعتبارات فرهنگی ، قانون را فصل الخطاب قرار داد و بیان داشت:اعتبارات فرهنگی باید توسط  شهرداری هزینه شود.
وی گفت: به روز بودن، خلاقیت و ایجاد جاذبه برای شهر و منطقه از موارد مورد تاکید برای شهرداران استان است.

در ادامه این همایش، مدیر کل امنیتی و انتظامی استان با اشاره به تدوین سند توسعه نظم و امنیت استان در سال ۹۴ با دو رویکرد اساسی پیشگیری و پیشبینی و دوم مصون سازی و همراه سازی می باشد، افزود:
در حوزه کار شهرداری ها، امید بخشی و اقدامات امنیتی کاهش نارضایتی عمومی را به دنبال خواهد داشت و اقدامات پیشگیرانه ارتباط حوزه امنیتی و شهرداری را نشان میدهد.
همایی ایجاد امنیت را  وظیفه همگانی دانست و گفت:امنیت عینی، واقعی و فیزیکی و دیگری امنیت روانی است
وی اهمیت سیستم  پایش تصویری که با دو رویکرد ایمنی و کاهش تصادفات ، کاهش تلفات، خسارات، تعداد تخلفات و کاهش پرداخت دیه توسط بیمه ها و در حوزه امنیتی، پیشگیری از رفتارهای پرخطر اجتماعی، کاهش جرایم، کمک یه مقامات قضائی و … دانست.
همایی با اشاره به اینکه در حال حاضر ظرفیت دوربین های پایش تصویری  جاده ای به نسبت سال ۹۵ صد درصد افزایش یافته خاطر نشان ساخت: باید سامانه پایش تصویری با نصب این دوربین ها و کمک شهرداری ها در سطح شهر ها رخ بدهد

در ادامه این همایش شهردادان منتخب کارگروه های ده گانه استان به بیان مسائل و مشکلات شهرداری های استان به صورت کلی و مسائل و موارد مخصوص هر شهرداری پرداختند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi